Відкриття спортивного магазину

Спорт – це здоровий спосіб життя. І все більша кількість людей починають захоплюватися різними видами спорту. Тому, попит на спортивні товари починає збільшуватися, а спортивних магазинів сильно більше не стає. Тому, відкриття магазинів спортивних товарів є досить респектабельним і вигідним бізнесом.

Рентабельність відкриття спортивного магазину

Перш, ніж приступати до відкриття магазину спортивних товарів, ви повинні оцінити свої сили, адже ваш магазин на перших початках буде не так великий, і конкуренція буде створювати чимало проблем. Тому, ви можете поступити таким чином. Ви не вибираєте одну якусь марку для поширення в своєму магазині, а відкриваєте просто спеціалізований магазин спортивних товарів. При цьому дбаєте про великий вибір на будь-який смак.Тобто закуповується різними марками, будь то відомі бренди, або ж китайські дешеві товари (вони набагато доступніше за ціною, а накрутити ціну простіше, з цього випливає великий прибуток, але вона буде розрахована лише на тих, кому не важливі бренди та марки товарів).

Тепер порахуємо, наскільки вигідний бізнес. Як відомо, в Росії 10 відсотків населення постійно займаються спортом. Уявімо середній місто в 500 тисяч осіб населенням. 10 відсотків – потенційні клієнти. При відкритті 10 магазинів по всьому місту, можна виходити щорічну виручку в 30 мільйонів рублів.

Приміщення та його оснащеність

Тепер виберемо місце для нашого майбутнього магазину. В центрі міста, поруч із великими центрами, нам його, звичайно, не знайти, а ось більш прості місця, трохи далі від центру скоріше всього вам підійдуть.

Розмір має становити не менше 250 квадратних метрів, якщо ви хочете самі складати конкуренцію на ринку спортивних товарів. Тим більше, великих площі дають можливість розміщувати більше товарів різних виробників, надавати вибір покупцеві. З цим 250 квадратних метрів необхідно 20 надати для персоналу, 30 для роздягалень і все інше під торгові площі, на яких ви будете розміщувати свій товар.

Але врахуйте, що великий магазин найчастіше є самообслуживающимся. У вас на торгових площах розміщено полиці з товарами, а покупець, обравши все необхідне, підходить до касового апарату для оплати товарів. І оборот магазину збільшується на 25-40 відсотків завдяки самообслуговуванню.

Пам'ятайте, що при відкритті магазину вам потрібен деякий обладнання для оснащення вашого магазину. По-перше, вітрини, стелажі та прилавки для товарів, касові апарати, манекени для реклами товару, система захисту, можливо, відеокамери, і обов'язково дзеркала.

Вибір асортименту

Чим більше асортимент, тим більше вигода. Але ви можете піти по одному з наступних шляхів при виборі асортименту для свого магазину.

Перший – вибір широкого асортименту товару на один з видів спорту. Тут менше ймовірності швидко окупити свій бізнес.

Другий – вибір широкого асортименту для різних видів спорту, можливо, найбільш відомих, або ж навпаки, рідкісних, але такий бізнес складніше окупити.

Перш за все, у вашому асортименті повинні бути одяг і взуття, тренажери і спортивний інвентар. За бажанням ви можете включити туди і товари для туризму.

Персонал

Для повноцінного функціонування вам необхідний повний штат співробітників. Там, по-перше, повинні бути продавці, касири, охоронці, прибиральниці і обов'язково керуючий, який буде займатися організаційними питаннями.

Реклама

Реклама залежить також від вас, якщо хочете справити швидке враження, то краще всього оснащувати своєю рекламою засоби масової інформації, тоді інформація про вашому магазині пошириться швидко і якісно. Але якщо ж ви на перших порах не хочете сильно вкладатися в рекламу, то тут вибір саме спортивної сфери вам допоможе. Співпрацюйте зі спортивними заходами і вас помітять. У вас з'являться потенційні клієнти, швидше за все, спортсмени. І якщо їм сподобається ваш товар, то будьте впевнені, що вони розкажуть про вас потрібним людям.

Підсумок

Підводячи підсумки, потрібно сказати, що при правильній розстановці сил і грамотних фінансових вкладеннях, ви зможете виходити щомісячний дохід, за умови 40-відсоткової націнки на товар, в 3 мільйони рублів. Але, щомісячні доходи на утримання вашого магазину будуть близько 950 тисяч рублів. Тому, термін окупності бізнесу може затягнутися до двох років. Але спортивний магазин – хороший вибір для початківця бізнесмена.