Відкриття стоматологічного кабінету

Так сталося, що здоров'я – найважливіше в нашому житті. Одним з особливих ділянок тіла є наш рот. Адже саме зуби потребують постійного догляду і постійному лікуванні або профілактиці. Саме тому стоматологічні кабінети будуть користуватися популярність завжди.

Види стоматологічних кабінетів

Існує кілька основних видів стоматологічних кабінетів. Розглянемо детальніше кожен з них.

Перший вид – стоматологічний кабінет з основою державної стоматологічної допомоги. Це безкоштовні стоматологічні кабінети, вони розраховані, зазвичай, на незаможне населення. Репутації, як правило, в таких закладів не буває. Все обладнання, найчастіше, старе, або просто неякісне. Але, якщо заплатити енну суму, то можна отримати гарне обслуговування і якісний результат.

Другий вид – мають характер приватної стоматологічної клініки. Тут, в основному, обслуговують людей малого-середнього достатку. Але, є клініки і з vip-статусом, для людей з хорошим достатком. Це найбільш прибутковий бізнес, адже він охоплює відразу всі верстви населення, чого має можливість ставити свої ціни на послуги лікарів-стоматологів. Такі клініки мають також можливість надавати різні види послуг, хірургічні послуги, дитячі, терапевтичні тощо.

І третій вид – це приватні стоматологічні кабінети. Як правило, це невеликі приміщення з парою стоматологічних крісел. Такі приватні кабінети приносять значно менше прибутку, ніж приватні стоматологічні клініки. Це пов'язано з тим, що вони мають куди менше послуг, ніж другий вид стоматологічних кабінетів.

Оформлення реєстрації

Щоб почати будувати бізнес в медичній сфері обслуговування, необхідно отримати ліцензію на право займатися даною діяльністю. Але спочатку вам необхідно зареєструватися як ІП (індивідуальний підприємець) або в якості юридичної особи, а вже потім отримувати свідоцтво про реєстрацію (його можна отримати у податковій інспекції) і ліцензію на заняття медичною діяльністю.

Приміщення

Отримавши ліцензію на заняття медичною діяльністю, ви повинні задуматися про те, де знайти приміщення для здійснення своїх планів. Є два варіанти, які ви можете взяти на озброєння. Перший – придбати у власність окреме приміщення. Це варіант для тих, хто має в своєму розпорядженні великими коштами у вільному обігу. А другий варіант – це брати приміщення в оренду. Такий варіант на перших порах буде відмінним рішенням, так як він не такий дорогий, як покупка власних площ.

Місце, де ви будете вибирати приміщення, теж грає не маловажну роль. Звичайно, можна взяти приміщення в центрі, де велика прохідність людей, але от у спальних районах це буде вигідніше, так як людям буде зручніше звертатися в довколишні стоматологічні кабінети, а не бігти через півміста в пошуках такого кабінету.

Коли будете складати договір оренди, якщо ви все-таки вибрали цей варіант, то вибирайте довгий термін договору, так як може виникнути ситуація, при якій орендодавець не захоче продовжувати договір і у вас більше не буде місця вашої роботи і вашого бізнесу. Доведеться шукати нове місце, а це досить тривалий термін і обладнати приміщення заново, що буде коштувати додаткових коштів.

Також, при виборі необхідно враховувати, що воно повинно відповідати певним критеріям. Ось деякі з них: на чотирнадцяти квадратних метрах ви можете розмістити тільки одне стоматологічне крісло. На кожне наступне крісло вам необхідно додавати ще сім квадратних метрів. Загальна площа приміщення під стоматологічний кабінет повинні бути приблизно тридцять квадратних метрів. При цьому висота стелі повинна бути не менше трьох метрів, а глибина стоматологічного кабінету не повинна перевищувати шести метрів.Хол вашого приміщення повинен бути не менше ніж десять квадратних метрів, а туалет п'ять квадратних метрів.

Необхідно врахувати, що в обраному приміщенні повинна бути проведена комунікація. Далі, пам'ятайте, що при обладнанні стоматологічного кабінету необхідно виконати наступні умови:

·  Стоматологічне крісло повинне бути оснащене прямим підведенням електрики, води і каналізації;

·  Усі установки повинні бути щільно вмонтовані в підлогу.

Обладнання

Після того, як ви вибрали приміщення, його потрібно обладнати для подальшої діяльності. Стоматологічне крісло ви можете підібрати по вашому гаманцю, так як це зараз не проблема. Також, вам необхідно буде і наступне обладнання:

·  Додаткові змінні наконечники;

·  Стоматологічні інструменти;

·  Витратні матеріали;

·  Геліоотверждаючі лампи;

·  Автоклав;

·  Візіограф;

·  Апекс-локатори;

·  Стерилізатор;

·  Шафи для зберігання інструментів і препаратів;

·  Меблі;

·  Радіовізіограф.

Персонал

Облаштувавши кабінет і зробивши там необхідний ремонт, вам необхідно зайнятися підбором спеціалізованого персоналу. Виконуючи підбір співробітників в ваш стоматологічний кабінет, необхідно врахувати, що вони повинні відповідати вимогам, щоб отримати медичну ліцензію.

Лікар-стоматолог працює щодня не більше шести годин. Тому вам слід подумати про те, щоб найняти як мінімум двох таких лікарів-стоматологів. Але якщо ви хочете надавати послуги цілодобово, то подбайте про те, щоб у штаті вашого стоматологічного кабінету було як мінімум чотири лікаря-стоматолога. Для кожного такого лікаря вам слід найняти кваліфіковану медичну сестру, тобто асистента, який буде працювати в парі з лікарем-стоматологом.Також, вам буде необхідно найняти в штат прибиральницю, яка буде прибирати приміщення та адміністратора, який буде постійно стежити за організаційними питаннями і обслуговувати клієнтів у плані, наприклад, записи на лікування.

Реклама

Як і завжди, відкриваючи бізнес, пов'язаний з послугами, вам необхідно, щоб люди дізналися про вас, оцінили ваш чудовий сервіс і стали постійними клієнтами. Для цього обов'язково потрібна реклама. Найкраще, на початку, коли ви тільки відкрили бізнес, не сильно економити на рекламі. Адже так більше людей зможе дізнатися р вас і ваших задумках. Тому постарайтеся поширити інформацію про вашому закладі в засобах масової інформації, роздавати флаєри прямо на вулиці, може бути, розкидати візитки по поштовим скринькам, пустити рекламу на радіо, газеті тощо.Також, не забудьте про Інтернет. І ще одним хорошим способом, яким ви можете залучити клієнтів, є знижки. Ви можете, наприклад, влаштувати акцію з приводу відкриття та встановити якісь знижки на різні стоматологічні послуги. Все це повинно вам допомогти в залученні клієнтів.

Висновки

Таким чином, відкриття стоматологічного кабінету стане вигідним бізнесом, якщо він буде розвиватися і перетворюватися в крупну мережа стоматологічних клінік. Інакше, доходу буде небагато, і це не можна вважати серйозним бізнесом.