Відкриття ветеринарної клініки

Зараз все більшої і більшої кількості людей з'являються домашні улюбленці. Так, завести вихованця просто, а ось що робити, якщо він захворів. Звичайно ж, бігти у ветеринарну клініку. Їх, на жаль, не так багато, як хотілося б, тому що є деякі труднощі при відкритті. Тому людина, яка не боїться труднощів, зможе без проблем і конкуренції відкрити свою ветеринарну клініку.

Рентабельність відкриття ветеринарної клініки

Однією з найбільших проблем у змісті ветеринарної клініки є висока собівартість послуг ветеринарного лікаря. Це приблизно сімдесят відсотків від реалізації. Тому, буває таке, коли ветеринарний бізнес може окупатися до десяти років.

Багато, хто здатний оплатити послуги приватного ветеринарного лікаря вважають, що вони повинні коштувати набагато дешевше, ніж є насправді. Тому лікування звірів куди менш вигідно, ніж лікування людей, якщо розглядати це з точки зору власного бізнесу.

Відомо, що прийом у приватній клініці коштує приблизно триста рублів, коли той же прийом в муніципальному установі буде коштувати близько п'ятдесяти карбованців. І ветеринари не можуть завищувати ціни. Тому, надприбутки можна не чекати.

Якщо розглядати успішні ветеринарні клініки, то їхній дохід може досягати від вісімдесяти п'яти до дев'яноста тисяч рублів на місяць. Це враховується при самих мінімальних витратах.

Існують і ті клініки, які мають більший дохід, але їх дуже мало по всій Росії. Це ті клініки, які відкрилися на основі муніципальних, у них не було проблем з пошуком приміщення, і клієнтська база вже була напрацьована.

Реєстраційні питання

Насамперед, для того, щоб почати працювати, потрібно буде зареєструватися як індивідуальний підприємець.

Потім вам потрібно отримати ліцензію, яка дозволить вам надавати ветеринарні послуги. Для цього вам потрібно звернутися в ліцензійну палату з заявою, яку буде укладено в певній формі. Також, крім заяви ви повинні надати копії документів, які будуть підтверджувати правомірність організації діяльності та документи податкової інспекції. Крім цього, ви повинні представити документи, які підтверджують кваліфікацію персоналу.

Тепер, коли ліцензія на руках, співробітники санітарно-епідеміологічної служби та пожежної інспекції будуть перевіряти приміщення та обладнання на відповідність вимогам спеціалізованих стандартів. А також, Міністерство внутрішніх справ обстежує технічний стан приміщень для складування та зберігання медикаментів.

Для того, щоб ви могли використовувати рентген, вам необхідно буде виконати проект рентгенівського кабінету, який буде відповідати усім вимогам, які можуть бути пред'явлені до даного кабінету. Ці роботи повинні виконувати фахівці, які мають ліцензію і допуск до даної сфери діяльності. Після того, як проект виконаний, він повинен отримати схвалення санітарної служби. Але, монтаж обладнання для рентгена повинні здійснювати кваліфіковані фахівці.

Вибір приміщення

Однією з проблем при відкритті ветеринарної клініки є пошук відповідного приміщення. Пошук приміщення повинні відбуватися поблизу житлових будинків та з умовою, що до клініки буде легко добратися людини з хворою твариною. Але тут виникає проблема, що ветеринарна клініка з вимогами санітарно-епідеміологічної служби повинна знаходитися як мінімум, в п'ятдесяти метрах від житлових будинків.

Площа відповідного приміщення повинна бути не менше, ніж вісімдесят метрів квадратних.

Обладнання

Найдорожчий момент в організації відкриття ветеринарної клініки – це закупівля обладнання. Вам, в ідеалі, знадобиться багато високоякісного, а тому і дорогого обладнання. Ось те, що вам потрібно:

·  Рентген хорошої якості – вартість від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти тисяч доларів;

·  Апарат імпортного виробництва для проведення ультразвукових досліджень – вартість від п'ятдесяти тисяч доларів;

·  Аналізатори – вартість від десяти до двадцяти тисяч рублів;

·  Апарат для зняття зубного каменю – вартість одна тисяча доларів;

·  Різні хірургічні інструменти;

·  Мікроскопи;

·  Бактерицидні лампи;

·  Лікарські препарати;

·  Різна меблі для клініки.

Персонал

Отже, під час того, як у вас буде проходити ремонт приміщення і установка всього необхідного обладнання, вам необхідно задуматися про пошук спеціалізованих працівників. У сфері ветеринарної діяльності – це дуже складно. Зараз не так багато лікарів і ветеринарів. Переманювати фахівців з інших клінік – не етично. Так що краще взяти просто фахівця, який вже працював у цій сфері діяльності, а якщо хочете самі виростити такого, то вам все одно потрібно буде той, хто має досвід. Тому буде добре, якщо ви знайдете приватного лікаря, який вже має своїх клієнтів.Тоді, вони все плавно перетечуть у вашу клієнтську базу, і однією проблемою стане менше. Взагалі, лікарів має бути приблизно від чотирьох до десяти. Вони повинні розбиратися в різних галузях. Тому їх повинно бути не мало.

Також, вам будуть потрібні прибиральниця і охоронець.

Асортимент послуг

Перш, ніж відкривати ветеринарну клініку, ви повинні скласти «меню» надаваних послуг. Це вже буде залежати від кваліфікованості ваших співробітників, а також площ приміщення і розташовуються вами коштів. Ви можете надавати вузьке коло послуг однієї спеціалізації, а можете і відкрити клініку, яка буде лікувати, і проводити профілактику всіх захворювань.

Реклама

Першим ділом, повісьте велику красиву вивіску з цікавою назвою. По-друге, розповсюдьте різні листівки, візитки в місцях вигулу собак, зоомагазинах і різних виставках собак, кішок та інших тварин. Ну і по-третє, додайте оголошення про відкриття нової ветеринарної клініки в засобах масової інформації та спеціальних виданнях для любителів тварин.

Фінанси

Для того щоб відкрити свою клініку ветеринарних послуг, вам потрібно буде приблизно мільйон-півтора мільйона рублів. Це вже включаючи купівлю обладнання.

На орендну плату вісімдесяти квадратних метрів буде йти приблизно одна тисяча шістсот доларів в місяць. Медикаменти обійдуться в п'ятсот доларів за місяць. Щомісячна заробітна плата працівникам – від тисячі до тисячі двохсот доларів. Але це залежить від їх кількості. Податки будуть коштувати вам приблизно близько тисячі двохсот доларів щомісяця. А на різні господарські потреби ви будете витрачати близько двохсот доларів в місяць.

Висновки

Таким чином, якщо ви хочете займатися наданням ветеринарних послуг і готові боротися з труднощами і чекати, коли ж окупитися бізнес, то сміливо беріться за справу. Якщо правильно «розкрутити» клініку, то вона зможе давати непоганий дохід. Заковика в тому, що зараз немає практично жодної конкуренції в цій сфері бізнесу.