Відкриваємо фотосалон

Кожен день хтось, але шукає роботу, або влаштовується на роботу. Влітку студенти вступають на навчання в університет, а школярі отримують свої посвідчення. Всіх їх об'єднує одне – фото на документи. Саме цим всім громадянам потрібні фотографії на документи. Тому, йдучи містом, ви можете побачити безліч салонів з надання послуг швидкої фотографії. А чому б вам не відкрити свій салон, але з найбільшим асортиментом послуг і частково переманити клієнтів, заробляючи на цьому гроші?

Послуги, що надаються фотосалоном

Найпоширенішою послугою, яку надаю фотосалони, є друк фото на документи, часто це буває терміновий друк фото на документи. Але також є і інші послуги, які надаю фотосалони своїм клієнтам. Їх перелік досить широкий:

·  комп'ютерна обробка,

·  друк з цифрових носіїв,

·  художня зйомка,

·  сканування фотографій і фотоплівки,

·  сканування та роздрук друкованих публікацій,

·  запис інформації на CD-диск,

·  друк фотознімків і проявлення фотоплівки,

·  друк електронних носіїв на фотопапері,

·  ретушування фотографій,

·  друк настінних плакатів,

·  виготовлення віньєток,

·  виготовлення овалів на пам'ятники,

·  продаж супутніх фото аксесуарів (батарейки, фотоплівка, фоторамки, фотоальбоми тощо),

·  ксерокопія,

·  а також ламінування.

Приміщення та місце його розташування

Отже, визначившись з послугами, які ви будете надавати клієнтам, займіться підбором приміщення. Обов'язково зверніть увагу на район. Якщо це центр міста, то вибирайте місце в якомусь торговому центрі, або в будинку з численними магазинчиками. Це буде давати вам велику прохідність людей, а, отже, і більше клієнтів. Або, ви можете розташувати свій фотосалон недалеко від університетів чи гуртожитків. Більшість відвідувачів фотосалону – молоді люди, яким потрібні фотографії на документи при влаштуванні на роботу, або ж при додаче документів в університет.Також, якщо хочете, можете розташувати фотосалон поряд зі школами. Часто буває, що кілька шкіл знаходяться недалеко один від одного. При цьому враховуйте конкурентоспроможність. Якщо по близькості вже є один фотосалон і у нього достатньо клієнтів, але проблем з цим немає, то краще вибрати інше місце. Якщо ж клієнтів стільки, що той фотосалон не справляється, сміливо відкривайте свій. Так, навантаження на фотосалони розподілиться і у кожного буде достатня кількість клієнтів. Також, проаналізуйте, надає той фотосалон весь перелік послуг.Якщо ви зробите асортимент послуг ширше, то клієнти до вас потягнуться.

Площа ж приміщення може бути невеликий, від восьми до п'ятнадцяти квадратних метрів. У цьому полягає плюс відкриття фотосалону. Маленька площа – маленька орендна плата.

Обладнання

Після того, як ви вибрали приміщення і зробили там ремонт, вам необхідно обладнати і ушляхетнитися ваш майбутній фотосалон. Перш за все, потрібно почати з меблів. Необхідно поставити кілька крісел для персоналу та відвідувачів. По-друге, подбайте про прилавку, столі, вішалці і дзеркалі. Все це буде необхідно безпосередньо для роботи. Далі, ви можете поставити у себе в салоні шафа, де будуть зберігатися речі «на прокат». Наприклад, людині терміново знадобилося фото для документів, а він був у повсякденному просто одязі.Ви йому надаєте одяг для фотографії (піджак, костюм, сорочка), отримуєте з цього додатковий прибуток, а клієнт у свою чергу залишається дуже задоволеним.

Отже, ви зробили свій майбутній фотосалон меблями, тепер переходимо до технічної частини нашого облаштування. Отже. Вам знадобиться наступне обладнання:

·  Комп'ютер — вартість приблизно чотирнадцять-шістнадцять тисяч рублів;

·  Фотопринтер – вартість приблизно від чотирьох тисяч рублів;

·  Напівпрофесійна цифрова фотокамера – вартість приблизно п'ятнадцять тисяч карбованців;

·  Витратні матеріали

·  Дзеркальний фотоапарат – вартість (самого недорогого) від трьох тисяч рублів;

·  Штатив – вартість приблизно сімсот п'ятдесят рублів;

·  Ламінатор – вартість приблизно п'ятнадцять тисяч карбованців;

·  Фото-парасольку зі спалахом – вартість близько сімнадцяти тисяч п'ятисот рублів;

·  Полотно для зйомки – вартість одна тисяча рублів;

·  Інтернет;

·  Різак для фотопаперу і просто папери – вартість близько півтори тисячі рублів.

Персонал

Тепер переходимо до підбору персоналу. Отже, підбір людей для фотосалону – справа відповідальна. Якщо у вас будуть надаватися послуги не тільки термінового фото, але і інший перелік, то потрібно вибирати не тільки людини «з руками», який зможе зробити фотографію, але і того, хто вміє поводитися з комп'ютером і знає графічні програми. Також, він повинен знати, як правильно розставляти світло при складної, художньої фотографії і «дружити» з усім іншим спеціальним обладнанням.

Реклама

Рекламою для вашого салону будуть, по-перше, оголошення про відкриття нового фотосалону з широким асортиментом послуг, по-друге, красива, далеко помітна вивіска.

Також, ви можете роздавати листівки біля бізнес-центрів, поруч зі школами та університетами.

Не забувайте про розміщення оголошень у засобах масової інформації, в журналах і білбордах.

Фінанси

Перейдемо до тих фінансів, які не були озвучені раніше. Вам буде потрібно купити Adobe Photoshop, його вартість складає приблизно тридцять тисяч рублів. Так, дорого, але це ж ваша безпека. Можете користуватися і зламаним, але якщо вас спіймають, вам це вийде дорого і по нервах і за витраченим грошам.

Ну а оренда приміщення буде коштувати приблизно за триста рублів за квадратний метр.

За середньостатистичними даними ви зможете заробляти приблизно вісімнадцять тисяч карбованців чистого прибутку.

Висновки

Таким чином, роблячи висновок, зауважимо, що при виборі сфери діяльності, в якій хочете розвивати бізнес, потрібно дивитися на кілька речей. Перше – рентабельність відкриття бізнесу в даній сфері діяльності, друге – бюджетність відкриття даного бізнесу і третє – майбутнє, тобто буде цей бізнес мати таку ж потреба в існуванні, як і тоді, коли ви його відкриєте. Також, зверніть увагу на конкурентоспроможність вашого майбутнього бізнесу і на те, де він розташований. Не забувайте про нові тенденції в моді.Ну і якщо взятися за справу з розумом і підібрати хороших працівників, то можна сміливо розраховувати на непоганий заробіток.