Відкриваємо кадрове агентство

Рекрутингові, або як їх ще називають кадрові агентства, в нашій країні є досить специфічними видами підприємницької діяльності.

У зв'язку з низькою заробітною платою, в рамках сформованої ситуації в нашій країні на ринку праці, а також з обмеженістю перспективних і гідних пропозицій, в цьому бізнесі залишаються тільки найкращі. Але якщо в цьому напрямку ви вирішили все-таки спробувати себе, тоді ця стаття вам допоможе продумати всі основні нюанси в цьому бізнесі.

Перед відкриттям рекрутингового агентства, знайдіть необхідне приміщення, можна навіть невеликих розмірів, добре б у місці, з хорошою транспортною розв'язкою і великого скупчення людей. У приміщенні потрудіться обставити все добротними меблями і зробити якісний ремонт, так як у ваших інтересах, в очах замовника виглядати солідною компанією. З необхідної техніки потрібно подбати про принтери та комп'ютери, а також підключитися до виділеної телефонної лінії і до швидкого інтернету.

Після того як знайдено приміщення і все необхідне устаткування для офісу куплено, можна приступати до більш складного етапу — пошуку клієнтів. На поліпшення репутації агентства, в перші кілька місяців, вам перепаде не тільки активно витрачати особистий час на це, але і власні кошти.

Сьогодні знайти замовника досить складно, однак немає нічого неможливого. Найважливіше це наполеглива робота в даному напрямку. В цілому ж, ваше агентство потенційно має можливість заробляти гроші кількома методами: за пошук співробітника брати фіксовану ставку, або брати певний відсоток від його річної зарплати. Процентна ставка може змінюватись в межах 7-20%. Все залежить від гарантій, які надає рекрутингове агентство або від рівня та стажу співробітника, якого шукає компанія.

Після того як замовник на ваші послуги знайдений, подбайте про укладення з ним договору про подальшу співпрацю, для складання якого, можна звернутися до юристів (бажано досвідченим). Подібні дії застережуть вас від можливих проблем в майбутньому. Вашої головним завданням у цьому питанні є опис всіх обов'язків обох сторін і нюансів вашого співробітництва.

Після слід описати вакансію і людини, ідеально підходить на цю посаду. Саме цю роботу, в більшості своїй, на себе беруть кадрові агентства, замовники при цьому, лише вносять свої необхідні доповнення або поправки, тобто корективи.

Перед стартом, задумайтеся також, як ви побудуєте всі бізнес процеси у вашому агентстві. Окремим пунктом є пошук співробітників. Вашим завданням є надати клієнтові щось незвичайне. Саме тут знаходиться суть рекрутингового агентства.

В кадрове агентство за послугами багато замовники звертаються з метою знайти як раз співробітників з досвідом. При цьому, в більшості своїй, такі співробітники не знаходяться в активному пошуку, так як вже десь працюють. Залучити таких працівників, переконавши їх перейти на бік замовника, і буде головним завданням вашого агентства. Найчастіше, переконання зводяться до більшої фінансової вигоди та подальшим перспективам. І це працює.

Вашим завершальним етапом співпраці з клієнтом стане, надання вибраних вами кандидатів та співбесіди. Якщо клієнт, в обумовлений строк, приймає одну з кандидатур, тоді, як раніше було зазначено в договорі, вам передбачається грошову винагороду. У деяких кадрових агентств існує практика надавати гарантії на обраних ними службовців, і вони виробляють їх заміну у разі компетентності останніх.

Крім безпосереднього надання кадровими агентствами відповідних послуг, зазвичай вони займаються і іншими діяльностями. Наприклад, на базі власного агентства займатися кадровим консалтингом або ж відкривають бізнес школи.

Таким чином, почати свою справу в кадровому бізнесі зовсім не складно, а ось розвинути свою компанію до успішного гравця на ринку цих послуг під силу далеко не кожному. Але якщо ви сповнені впевненості у власній перевазі і ви маєте кошти і бажання для старту, тоді, можливо, вас чекає успіх.