Відкриваємо клуб зі спортивної стрільби з лука

Стрільба з лука складний і водночас цікавий вид спорту, в якому ви стріляєте по мети з допомогою лука і стріл. Він має тривалу і багату історію, яка охоплює тисячі років, у десятках країн, будучи популярним видом спорту серед любителів активного відпочинку і мисливців. Якщо ви живете в регіоні, де спостерігається сплеск популярності цього виду спорту, це може бути гарним приводом для початку власної справи у даній області.

З чого почати

Оцініть свої фінанси. Відкриття клубу стрільби з лука несе з собою високі початкові витрати. Для початку ви можете підключити партнерів або створити спільне підприємство з раніше відкритим стрілецьким клубом.

Складаємо бізнес-план, щоб визначити, який потрібен початковий капітал і, як ви збираєтеся його використовувати. Сюди включаємо вартість оренди приміщення, ліцензій, дозволів, реклами, необхідного інвентарю, витратних матеріалів, а також оренду професійних інструкторів.

В обов'язки інструктора має входити догляд за інвентарем, консультування клієнтів по техніці стрільби і наданим зброї. Крім цього інструктора будуть займатися продажем інвентарю і прийомом оплати за навчання.

Також потрібно звернути увагу безпосередньо на майданчик. Природно, розміри її повинні відповідати запланованим дистанціях стрільби. Потрібно обумовити, які вправи ви маєте намір стріляти. По суті, єдиних норм немає. Вам тут надається свобода вибору, за якими стандартами засновувати свою підготовку.

Вибір і облаштування стрільбища

Обрання та облаштуванні стрільбища, безумовно, одним з головних пунктів — безпека. Стрільба повинна відбуватися у досить безлюдному місці.

Ознайомтеся з місцевим законодавством для відкритих і закритих майданчиків. Дізнайтеся у місцевих органів управління про дозволи на будівництво, звукових обмеження, правил техніки безпеки. Це може значно вплинути на вибір типу і місця розташування майданчика.

Стрільби з лука можуть проходити, як ми вже з'ясували раніше, на закритій і відкритій території.

Відкрита площадка повинна бути досить великою, щоб гарантувати зручності стрільцям. Тут також зверніть увагу на орієнтацію стрільбища відносно горизонту. Якщо ви уставите мішені на західній стороні, ближче до вечора (а в робочі дні якраз ввечері найбільший потік клієнтів) сонце буде серйозно заважати. Відповідно, на східній стороні сонце буде заважати вранці. Ідеальне розташування стрільбища — цілями на північну сторону. Самі щити повинні включати в себе бар'єр позаду мети.

При установці щитів корисно буде мати три кордону: кордон стрільби безпосередньо, кордон, де залишають зброю (луки), з тим щоб не ходити з ними, і рубіж, за яким залишається все інше.

Якщо ви живете в регіоні з невідповідними погодними умовами (дощитиме, вітряно), крите стрільбищі буде кращим варіантом. Для стрільб у залах критих найчастіше вибирають дистанцію 18 і 25 метрів. 18 метрів — зручна дистанція, і знайти зал під неї легше.

Залучення клієнтів і відкриття

Створюємо відповідний веб-сайт. На його сторінках детально описуємо правила техніки безпеки і прайс-лист, доступні класи зброї і товари на продаж (якщо такі є в наявності), також інформацію про турніри і майбутні події.

Розгляньте питання про створення коротких, корисних відео-уроків щодо безпеки, належної обробки та форми.

За фактом відкриття проведіть запам'ятовується і яскраву рекламну програму. Значним нюансом на етапі підготовки до відкриття клубу є чітка розстановка акцентів. Але основну увагу потрібно акцентувати на залученні граничного числа клієнтів в день відкриття або за певний період часу (як в нашому випадку).

Тобто потрібно все зробити таким чином, щоб люди прийшли, постріляли, запам'ятали, «загорілися» і заговорили про вашому закладі. Однак, безумовно, потрібно розуміти, що для виконання подібних цілей одноразової промо-акції буде не достатньо.