Відкриваємо точку продажу мобільних телефонів та аксесуарів

Сучасні умови ринку зазвичай диктують свої вимоги і пропонують все більше можливостей для початківців або вже досвідчених бізнесменів. На сьогоднішній день у світі явно панує потреба людей у стільникового зв'язку, мобільних пристроїв і аксесуарів до них. Варто відкривати точку продажу мобільних телефонів і продавати супутні до них товари? І рентабельно це?
Безумовно, цей напрямок не ново. Але враховуючи популярність використання самих різних гаджетів, то такий бізнес може виявитися прибутковою і принести вам відчутний дохід. Такий бізнес однозначно потребує мінімальних вкладень для стартового капіталу в розмірі тридцяти тисяч доларів. Можна відкрити точку, приєднавшись вже до відомої мережі та оформивши франчайзинг, або вкладати всі свої сили і кошти у створення свого власного справи.
Якщо говорити про бізнес стільникового зв'язку, то прибуток може надходити з декількох джерел. Так, ви можете заробити на підключенні до мережі нових абонентів, на продажу стільникових телефонів (до речі, б/у телефони сьогодні користуються також досить широким попитом), а також на продаж аксесуарів. Також ваш дохід може складатися з бонусів компаній-операторів за підключення до їх тарифами ваших клієнтів.
Якщо ви вирішили укласти договір франчайзингу, то на ваші плечі ляжуть самі мінімальні організаційні обов'язки. Так, наприклад, вам не потрібно буде шукати відповідного приміщення або вибирати свій логотип, а також займатися рекламними кампаніями. Все це за вас зробить велика компанія. Але за це потрібно буде заплатити. Також варто відзначити і вимога від компанії, яка запропонує відкрити точку по франшизі. Вам знадобиться приблизно 40 тисяч доларів.У цю вартість входитиме оренда приміщення на півроку вперед, капітальний ремонт приміщення, закупівля комп'ютерів і різного торгового обладнання.
Якщо ж ви вирішили відкрити свій салон самостійно, то до цієї справи потрібно підійти з усією душею і відповідальністю справжнього підприємця. На вас ляже необхідність розробки концепції магазина, всі бухгалтерські обов'язки, організація рекламних і маркетингових кампаній, а також пошук продавців і їх постійна мотивація. Крім продажу стільникових телефонів і аксесуарів, ви також можете почати приймати платежі за стільниковий зв'язок. Це може стати додатковою грошової прибутком, яка ніколи не буває зайвою.Як говорить статистика, близько 5% всього доходу магазину йде саме від прийому платежів за стільниковий зв'язок.
Бізнес-план
Для нормального початку роботи вам варто написати докладний бізнес-план, в якому потрібно чітко прописати, з чого починати і як її продовжувати. Ви повинні провести планування фінансових витрат, розрахувати рентабельність проекту, а також виявити передбачуваний дохід за рік. З часом ви зможете більш чітко аналізувати ситуацію, адже ви на власні очі побачите своїх клієнтів, їх потреби та побажання. Площа, необхідна для відкриття точки з продажу телефону, повинна становити мінімум сорок квадратних метрів.Варто також пильну увагу звернути на місце під салон, проявивши всю свою винахідливість та спостережливість, щоб зрозуміти, де новий салон необхідний і буде користуватися успіхом серед покупців. Це може бути торговий центр, де ще немає салону стільникового зв'язку або прохідне місце поряд з магазинами. Також необхідно зайнятися пошуком постачальників. Ви можете почати з виробників відомих брендів, так і почати продавати невідомі марки.

Документація та дозвільні документи
Для відкриття салону стільникового зв'язку вам необхідно зареєструвати себе в якості юридичної особи чи індивідуального підприємця. Для оренди приміщення вам потрібно буде оформити висновок санепідем станції, висновок від державного пожежного нагляду, а також отримати дозвіл від місцевих самоврядних органів. Ліцензія на здійснення діяльності мобільного зв'язку також необхідна. Ви також повинні розуміти, що через специфічність бізнесу, усі ваші кошти радіоелектроніки повинні мати відповідний сертифікат.
Удачі!