Відкриваємо магазин елітного чаю

Можна сказати, що майже кожна людина на Землі п'є чай. Деякі воліють простий чай, чорний або зелений, без добавок тощо, а ось деякі дуже люблять вишукані чаї, ексклюзивні, дорогі. Саме ці люди – справжні цінителі чаю, адже чай – щось таке, що надихає на нові відкриття, подвиги, він заряджає енергією і живить вашу силу духу. Тому, якщо ви та людина, яка любить і цінує чай, або ж просто хочете відкрити незвичайний бізнес, то можете взятися за відкриття магазину елітного чаю.

Реєстраційні питання

Перш, ніж починати будувати бізнес в якій-небудь сфері діяльності, потрібно зареєструвати вашу фірму. Вам потрібно буде зареєструватися як індивідуальний підприємець, або ж оформити фірму як суспільство з обмеженою відповідальністю. Можете зробити це самі, а можете звернутися в юридичну фірму, де це зроблять за гроші, але зате швидко і надійно. Якщо ви все ж звернулися в юридичну фірму, реєстрацію документів для отримання дозволу займатися діяльністю у вас піде як мінімум два тижні і приблизно двісті доларів.

Вибір приміщення

Для того щоб відкрити магазин елітного чаю, вам потрібно приміщення. Воно повинно розташовуватися там, де гарна прохідність людей, наприклад, в торговому центрі або ж на торгових вулицях, де поспіль стоять такі ж маленькі магазинчики. Площа вашого майбутнього закладу може становити приблизно п'ятнадцять квадратних метрів, але якщо ви захочете продавати крім елітного чаю ще й різні аксесуари до нього, то, можливо, потрібно буде брати площу трохи більше, наприклад двадцять квадратних метрів. Ви можете шукати орендовану площу самі, або ж звернутися в агентство нерухомості.Якщо у вас є кошти придбати нерухомість, можете не орендувати, а викуповувати.

Обладнання

Для доброго функціонування вашого майбутнього магазину елітного чаю, вам потрібно облаштувати приміщення. Для продажу продукції вам будуть потрібні вітрини, стелажі тощо. Ви можете, як самі придбати все необхідне, так і звернутися в компанію, яка за розмірами вашого магазину зробить ескіз і покаже вам всі вітрини і стелажі, назве ціну, і ви вже визначтеся, чи будете ви замовляти вітрини.

Крім вітрин і стелажів для торгового залу, вам потрібно касовий апарат. Можливо, їх має бути два, все залежить від розміру магазину і від того, на скільки відвідувачів ви розраховуєте.

Пошук постачальників

Для продажу елітного чаю і формування асортименту, вам будуть потрібні постачальники. Їх шукати складно, але можливо, так як їх не так багато. Якщо ви знайдете хорошого постачальника, то не факт, що ви зможете працювати з ним безпосередньо. Якщо його головна точка знаходиться не у вашому місті. Для цього, у великих містах, організовано їх представники. Але проблема в тому, що ціну встановлює не сам постачальник, а його представник. Також врахуйте, що потрібно вибирати не того постачальника, що продає товар дешевше, а того, у кого асортимент більше. Ви ж хочете нормально вміти конкурувати?Саме тому ваш асортимент повинен бути більше, ніж у ваших суперників.

Асортимент

При формуванні асортименту ви повинні задуматися про те, наскільки він буде цікавий для потенційних клієнтів. Продавати лише чай – може бути не так вигідно, нехай він і буде елітний, дорогий, вишуканий. Однією з ідей, як ви можете підвищити свій дохід і залучити клієнтів, це продавати аксесуари для чаю, різні чайнички, ложечки, блюдця, різний цукор (тростинний, наприклад).

Також, ви можете задуматися про те, щоб влаштовувати іноді різні промо-акції, ввести картку постійного покупця зі знижками і тому подібні речі.

Формат продажу

Ви можете вибрати, в якій формі продавати чай. Можете продавати ваговий чай, а можете класичним способом. Принаймні, елітні чаї зазвичай продають на вагу. Або ж вже упакованими порціями. Все це супроводжує красива упаковка і знак якості. Порахуйте самі, як для вас буде вигідно і вже виходячи з цього, будуйте асортимент товару.

Підбір персоналу

Для того щоб почати бізнес і відкрити магазин продажу елітного чаю, вам потрібні працівники. У штат вашого персоналу повинні входити два касира, які будуть працювати позмінно, або ж просто за певним графіком, прибиральниця і охоронець, якщо вам це необхідно. Зазвичай, охоронців в такий магазин не наймають, але це вже ваш вибір. Не забудьте, що працівники повинні бути акуратними і чесними. Тому, якщо все-таки боїтеся за магазин, встановіть відеоспостереження, так буде безпечніше і для всього магазину і для товару.

Реклама

Для того, щоб потенційні клієнти дізналися про вашому магазині, вам необхідна реклама. Наприклад, ви можете використовувати засоби масової інформації і виставити туди оголошення про відкриття нового магазину елітного чаю. Також, ви можете використовувати Інтернет, створити свій сайт, на якому будете оновлювати асортимент і люди, вже знаючи, що вони будуть брати, відвідають ваш магазин. Можете також використовувати розповсюдження листівок поруч з вашим магазином, в торгових центрах, в людних місцях тощо.Також, можете використовувати своїх знайомих і передати через «сарафанне радіо», що вам потрібні працівники.

Фінанси

Переходимо до фінансів, які всю нашу стаття так довго мучили своїм незнанням. Отже, для того, щоб почати бізнес і відкрити магазин елітного чаю, вам буде потрібно приблизно від п'ятисот тисяч до цілого мільйона рублів. Все буде залежати від того, які сорти чаю і кількість різноманітності асортименту ви вибираєте. Окупається цей бізнес не так довго, як може здатися, а всього-то приблизно через шість-дванадцять місяців. Це вже буде залежати від того, як добре спрацювала реклама і як багато у вашому місті поціновувачів справжнього, елітного і ексклюзивного чаю.

Висновки

Таким чином, потрібно сказати, що відкриття магазину елітного чаю – досить прибутковий бізнес, хоч його й важко організувати і знайти постачальників. З часом, при правильній організаційній структурі і грамотному підході до справи, бізнес почне давати прибуток. Єдине, над чим ви повинні будете ретельно попрацювати, так це над широтою асортименту і підбором хороших постачальників.