Вирощуємо вдома ожину

У підприємців і садівників, які займаються бізнесом в сільськогосподарській сфері, ожина сьогодні стає найбільш популярною ягодою. І в цьому немає нічого дивного. Займатися вирощуванням ожини будинку зовсім не складно. Якщо дотримати всі відповідні умови висадки і правильно за нею доглядати, плодоносити ожина після посадки починає вже в наступному сезоні. При цьому, враховуючи, що вага однієї ягоди може досягати п'яти грам, за сезон один кущ може приносити до тридцяти кілограм ягід. До речі, вартість склянки ожини на ринку коливається від ста до трьохсот карбованців.А в супермаркетах ціна може бути ще вище. З точки зору способів вирощування ожини, в першу чергу, для посадки вам знадобиться матеріал (розсада). Розмножувати ожину можна корінцями або живцями. Кореневий спосіб є найбільш вдалим. При цьому, викопуються корінці рослин діаметром близько семи сантиметрів і завдовжки до п'ятнадцяти сантиметрів. Після зібрання матеріалу для посадки, приступаємо до безпосередньої висадці. До речі, процедури, які ми перерахували вище, потрібно здійснювати або пізно восени або ранньою весною.Висаджувати корінці необхідно відразу на постійне місце проживання». Не заважало б, щоб на ділянці, де планується вирощувати ожину, у складі ґрунту не переважав пісок і щоб вона (грунт) не була надто вологою. В цілому ж, ожина надзвичайно невибаглива рослина.

Саджати ожину необхідно рядами, паралельно один до одного. Відстань між ними повинна бути близько 1,5 метра. Між кущами ж відстань повинна бути більше 0,5 метра. Перед тим, як висаджувати розсаду, грунт повинна бути розпушування. Міжряддя необхідно скопати на глибину близько п'ятнадцяти сантиметрів, а ряди на десять сантиметрів.

Для отримання максимально багатого урожаю, необхідно використовувати добрива і підгодовування. Звичайний гній для ожини може стати найкращим добривом. На кожний кв. м. землі знадобиться близько трьох кілограм. Удобрюють грунт зазвичай тоді, коли перекопується ділянка, тобто, перед безпосередньою висадкою корінців ожини в землю. Не варто також забувати про те, що рослина потрібно регулярно поливати. Особливо тоді, коли спостерігається бурхливий ріст стебел, а також коли дозрівають плоди.

Деяких сортів ожини для підв'язування стебел потрібно спорудити шпалеру. Вона може бути металевою або дерев'яною. Це допоможе рослині правильно рости і розвиватися, а також, завдяки цьому, збір врожаю стане більш швидким і комфортним. Ще одним важливим моментом є те, що до морозів ожина порівняно примхлива. Якщо стебла рослини взимку вкриваються снігом, тоді проблем не виникне, а от якщо спостерігається холодна, але безсніжна зима, в цьому випадку рослини як-то потрібно вберегти. Ви можете накрити їх чим-небудь, або, за типом теплиці, прибрати під плівку з поліетилену.

Як ви вже помітили, у вирощуванні ожини будинку немає нічого надприродного і складного. Потрібно за рослинами тільки правильно доглядати і з розумом посадити розсаду. У цьому випадку, зі свого городу» ви зможете отримати відмінний урожай вже до наступного року.

Коли ви перший врожай ягід ожини вирощений, у вас з'являться нові клопоти — тепер для своєї продукції необхідно знайти канали збуту. Почати можна зі своїх колег по роботі, знайомих і друзів. Продати першу партію ожини і знайти перших клієнтів серед них ви зможете з легкістю.

Наступним кроком стануть домовленості з кафе і ресторани у вашому місті. Можна з упевненістю сказати, що більшість цих закладів будуть з задоволенням купувати свіжу смачну ожину для власної кухні. Ну а далі, коли ви відчуєте потенціал цього бізнесу, можна пробувати укладати договори з великими супермаркетами та магазинами.

Крім цього, ароматна і смачна ожина може бути і на вашій кухні постійним продуктом. А це коштує не дешево. Адже не так вже й просто знайти її за привабливими цінами. Приємного вам апетиту і успіхів у бізнесі!