Відкриваємо магазин тканин

Дуже багато людей переходить до власноручного пошиття одягу. Це пов'язано з тим, що вони хочуть отримати ексклюзив, якого ні у кого більше не буде. Якість тканини в цьому питанні велике. Отже, люди обходять багато магазинів з метою знайти відповідне якість тканини для майбутнього вбрання. Тому, відкриття магазину тканин з великим асортиментом і високою якістю, гарна ідея для початку бізнесу.

Реєстраційні питання

Для того щоб почати працювати вам необхідно буде зареєструвати свою діяльність як індивідуальний підприємець або ж як суспільство з обмеженою відповідальністю. Також, вам потрібно буде отримати дозвіл Росспоживнагляду і пожежної служби.

Для цього вам потрібно повісити план евакуації при пожежі, ну і, звичайно, кошти для пожежогасіння. Необхідно організувати два евакуаційних виходи і повісити стрілочки, які вказують, куди потрібно рухатися.

Вибір приміщення

Для відкриття магазину, вам потрібно підібрати таке приміщення, щоб до нього можна було зручно дістатися, і воно було на виду у потенційних клієнтів. Потрібно, щоб прохідність людей поруч з вашим майбутнім магазином була високою. Інакше, ніхто не дізнається про вас, і не буде користуватися послугами вашого закладу. Найкраще вибиратися приміщення на першому поверсі, так як вхід у магазин буде красуватися прямо на вулиці.

Площа вашого магазину повинна бути приблизно від шістдесяти до ста квадратних метрів. Це буде залежати від того, наскільки широкий у вас буде асортимент товару.

При виборі зверніть увагу, що у вас повинні бути кімнати, обладнані під складське приміщення для зберігання товару, підсобне приміщення, де буде провадитися передпродажна підготовка товару, кімната для персоналу, туалет для персоналу.

Обладнання

Потрібно вибирати таке приміщення, де буде місце під склад. Там ви повинні будете встановити систему, що підтримує певну температуру і вологість повітря. Це вам потрібно для зберігання дорогих тканин. Також, там вам буде потрібно різні стелажі і полиці.

Що ж стосується торговельного залу, то тут вам знадобляться спеціальні крутяться вішалки. Вони призначені для того, щоб відвідувач міг спокійно подивитися всі наявні на ній зразки. Так як в магазині тканин виставляють невеликі зразки, розміщую їх на спеціальні вішалки по кілька штук. Так роблять для того, щоб заощадити місце і можливу крадіжку товару. Розміри зразка залежать від самої тканини, точніше, від малюнка на ній. Наприклад, якщо тканина однотонна, то зразок може бути невеликий.А от якщо на тканині є великий малюнок, то і зразок повинен бути великим, щоб відвідувач зміг розглянути малюнок, представлений на тканини. Це, звичайно, стосується тканин для штор.

Не забудьте також про технічне обладнання. Це, обов'язково, комп'ютери, касові апарати та системи відеоспостереження. Кількість перерахованого вище обладнання залежить від розмірів площ магазину.

Закупівля тканин

Для придбання товару на продаж, вам необхідно скласти цілий список постачальників, з якими ви будете працювати. Також, ви можете купувати товар на оптових базах свого міста або в сусідньому місті. Можете спробувати попрацювати з постачальниками через Інтернет. Але найкраще, звичайно, купувати тканини на місці їх виготовлення. Для того, щоб надати відвідувачам широкий вибір, однією Росії вам буде мало. Потрібно буде почати співпрацю з Італією, Туреччиною і навіть Китаєм.

Персонал

Тепер вам потрібно подбати про персонал вашого майбутнього, майже відкрився магазину тканин. Отже, на роботу краще всього брати людей з досвідом продажів у даній сфері. Або просто людей, що розбираються в тканинах. Також, це можуть бути люди, які займаються шиттям. Якщо ваші продавці будуть володіти великим багажем знань про тканинах, вони зможуть допомогти клієнтам з вибором, а це підвищить авторитет вашого закладу. Зазвичай, в одну зміну краще працювати трьох-п'яти продавцям. Це буде залежати від площі магазину і від прохідності клієнтів. Також, вам знадобляться касири, прибиральниця і охоронець.

Фінанси

Переходимо до фінансової сторони нашого питання. Для старту і відкриття магазину тканин вам буде потрібно не менш тридцяти п'яти тисяч доларів. Зокрема, оренда приміщення, наприклад, сімдесят квадратних метрів коштуватиме вам близько трьох тисяч доларів на місяць. Але це, також, буде залежати від місця розташування приміщення і його впорядкованості. Закупівля необхідного обладнання, а точніше різних полиць стелажів, вітрин, касових апаратів, а також кімнати для персоналу (чайник, мікрохвильовка, кулер тощо) обійдеться в п'ять-десять тисяч доларів.Ну а косметичний ремонт встане вам в три тисячі доларів.

Можливі труднощі

Отже, у відкритті магазину тканин є кілька труднощів, які можуть стати великими проблемами. По-перше, як вже було сказано, цей бізнес дуже витратний на перших етапах. Тобто вам буде потрібно не менше тридцяти п'яти тисяч доларів. По-друге, цей бізнес високо конкурентний, тобто вам потрібно буде зайняти вільне місце, або надати покупцям вигідні умови і нові пропозиції. В-третіх, щоб залучати більше клієнтів, вам потрібно буде проводити різні акції, які будуть, точніше повинні бути, в креативом дусі. Такі акції окупаються не відразу.Ну і по-четверте, досить складно поставляти і збувати товар, для цього потрібен досвід закупівлі якісних тканин, а також, потрібен пошук корпоративних і приватних клієнтів.

Реклама

Отже, для залучення клієнтів, ви повинні створити креативну і якісну рекламу свого магазину тканин. Першим ділом, повісьте яскраву вивіску, яка буде чіпляти погляд перехожих. По-друге, додайте оголошення про відкриття нового магазину в засобах масової інформації, а також в спеціальних журналах і газетах про шиття. Можете, звичайно, роздавати листівки прямо на вулиці, з допомогою промоутерів, але це, швидше за все, не дасть великих результатів. Краще влаштувати якусь акцію. Це дасть більший ефект.

Висновки

Таким чином, підводячи підсумок, ви повинні усвідомити для себе, що якщо вам подобається ідея відкриття магазину тканин, і у вас немає страху перед труднощами, які можуть стати на шляху, то сміливо починайте роботу. Адже відсутність страху перед труднощами – дев'яносто відсотків успіху.