Заробляємо на бджільництві

Як мені здається, попит на як мед, як настільки корисний продукт не впаде ніколи. І в нашій країні бізнес, побудований на бджільництві, є дуже перспективним напрямком. Для багатьох підприємців дуже привабливим цей бізнес робить легкий збут продукції і невеликий стартовий капітал. Наприклад, для покупки необхідного для старту обладнання і кількох сімей бджіл, для початківця пасічника необхідно лише близько 500 (!) доларів.

Тепер давайте більш детально проаналізуємо, яким чином простому обивателю нашої країни можна побудувати власний бізнес на бджільництві.

З точки зору території, для організації бджільницького бізнесу, підійде територія невеликих розмірів у сільській місцевості. Якщо ж ви міський житель, тоді у вас є варіант організувати пассику на свій дачі (або на дачі сусіда, якщо звичайно він погодиться). З іншого боку, якщо такої можливості немає, у вас завжди є можливість орендувати необхідний земельну ділянку.

Використовується для пассики територія повинна підходити під кілька важливих вимог: 1) Розташуйте пассику в чистих, з точки зору екології, місцях. У такому разі мед буде набагато якісніше. 2) Бажано, щоб ваша пассіка була віддалена від полів, активно які обробляються хімікатами різного роду. 3) Якщо вибирати поле з різного роду посівами, краще звернути увагу гречане, наприклад.

З точки зору обладнання, для початку вам будуть потрібні вулики, їхня кількість залежатиме від того скільки ви плануєте заводити бджолиних сімейств. Також вам знадобляться засоби для догляду за пасікою і захисний одяг.

Якщо у вас в планах є наміри активно продавати мед, тоді також будуть необхідні спеціальні пристрої для розфасовки і обробки меду.

З точки зору дрібного підприємництва потрібно буде також поклопотатися про отримання сертифіката якості ваших продуктів, для їх подальшого продажу.

У плані реалізації меду, підприємницька діяльність, побудована на бджільництві, має досить великі перспективи. Реалізацією меду можна займатися самому, якщо бджолиних сімей не перевищує 20.

Можна відкрити власний невеликий магазин, продавати вдома або ж на ринку.

Якщо ж бджолиних сімей більше 70-ти, тоді доцільно подумати про укладення договорів зі всілякими супермаркетами та магазинами.

У будь-якому випадку, люди вас будуть знаходити самі, якщо ваш продукт буде справді якісною.

На поточний момент у нас в країні подібним бізнесом займаються в основному дрібні підприємці. На цьому тлі, у вас є хороші шанси зайняти свою нішу в цьому бізнесі.