Відкриваємо «мінеральний» бізнес

14.00

Normal 0
21 false false false UK X-NONE X-NONE

Сучасний світ надає відмінні можливості для початку своєї справи — як у випадку придбання вже розташованого на ринку бізнесу, так і старт з нуля. Дуже багато приватних підприємців помиляється, вірячи в те, що всіма бізнес-нішами вже хтось володіє (великі корпорації та/або монополізовані структури), і дати старт успішному підприємницькому справі в нинішніх реаліях майже неможливо. Це не так. Сучасний світ насправді пропонує безліч потенційних можливостей для досягнення успіху в бізнесі.На сьогоднішній день одна з привабливих ніш є видобуток і подальша реалізація мінеральних вод.

«Мінераловодний» бізнес є дуже вигідним вкладенням, з високим ступенем окупності при незначних початкових вкладеннях. Адже в основі бізнесу лежать не рідкісні і складно видобуваються ресурси, ви будете мати справу з водою – практично невичерпним джерелом. Компетентно організований подібного роду бізнес принесе свої плоди вже дуже скоро.

У чому особливість? Чому мінеральна вода відрізняється від звичайної питної води? В мінералці є одна важлива особливість – мінеральні речовини і їх сполуки. Мінеральні води за своїм складом поділяють на гідрокарбонатні, сульфатні та хлоридні. Щодо кількості мінеральних речовин води ділять на лікувальні, де міститься понад 4,5 г /л. і столові (міститься до 4,5 г/л мінералів). Природно, для грамотного старту такого роду бізнесу, заснованого на видобутку та подальшої реалізації мінеральних вод, потрібно скрупульозно підійти до вивчення складу води та його джерела. Ну і як у будь-якої бізнес-моделі, не обійдеться без докладного бізнес-плану. Плануючи розвиток своєї справи, потрібно надати значенню таким важливим моментам, як, в першу чергу, видобуток води, її упаковка, і подальше транспортування і реалізація вашого продукту в точках збуту.

В даному випадку, найбільш витратним буде оснащення виробництва. Необхідне для нього обладнання у вартості може сягати мільйона доларів. У разі якщо вам це не по кишені, при малих стартових вкладеннях краще звернеться до купівлі вживаного обладнання. Залежно від амортизаційних витрат ціна за нього може бути нижче на 30-45 відсотків.

При організації продажів і виробництва мінеральних вод, необхідно якісно визначити, якого типу воду ви буде реалізовувати. Природно, в обставинах масового забруднення планети, тала вода користується сьогодні особливим попитом. Доведений той факт, що в процесі перетворення води в лід набагато швидше замерзає чиста вода, а шкідливі домішки і бруд відповідно пізніше, що дозволяє отримати можливість для їх розділення. Для виробництва талої води практично не потрібні великі капітальні інвестиції і воно може бути здійснене на ранньому етапі розвитку вашої справи.

Зверніть увагу на наступні витрати:

— Розробка джерела води і її видобуток;

— Подальша очистка та обробка води;

— Розлив води в ємності (насамперед ці ємності потрібно ще придбати);

— Оренда чи купівля виробничих приміщень;

— Оренда чи купівля виробничих потужностей;

— Зарплата робітникам;

— Проведення біологічних і хімічних експертиз.

Важливим питанням стане вибір типу води: натуральна або штучно мінералізована. Для першого варіанту потрібно подбати про пошук природного джерела мінеральної води, а для другого — придбати спеціалізоване обладнання. Природно другий варіант дешевше, однак за смаковими якостями ви отримаєте значну різницю.

Також неможливо проігнорувати той факт, що ваше виробництво буде ставитися до харчопрому. Так що обов'язково потрібно буде приділити велику увагу державним стандартам та санітарно-гігієнічним нормам у цій галузі.