Відкриваємо приватний дитячий садок

Дитячий сад – це не тільки дитяча установа, куди відводять дітей, поки батьки зайняті на роботі, але і досить важливий інститут, в якому дитині дають необхідну освіту з самого раннього віку. Дитячий садок дуже важливий для періоду соціалізації, для початку спілкування дитини з однолітками і розуміння того, що таке дисципліна. Саме в дитячому саду дитина починає розуміти, що у нього є і інші соціальні ролі крім того, що він — дитина в сім'ї. Всі батьки це повинні розуміти.

Однак сьогодні далеко не всі державні дошкільні заклади можуть забезпечити всебічний розвиток і освіту дітей. По-перше, на момент готовності вашої дитини йти в дитячий сад, може з'явитися складність пристрою. Вам просто може не вистачити місця в групі. По-друге, в державних дитячих садах дуже великі групи, де кожній дитині неможливо приділити занадто багато уваги. Тому дедалі популярнішими стають приватні дитячі сади, де і харчування якісніше, і іграшки цікавіше, і персонал має педагогічну освіту.У цій статті мова піде про ідею відкриття приватного дитячого садка, як про досить рентабельною і цікавою.

Особливості бізнесу

На сьогоднішній день у сфері приватних дошкільних закладів на ринку практично відсутня конкуренція. Легальних престижних дитячих садів досить мало. А ось міні-закладів, які знаходяться в квартирах, досить багато, але вони абсолютно не відповідають різним санітарним нормам і не можуть похвалитися тим, що там працюють висококваліфіковані педагоги. Але можна з упевненістю сказати, що зараз в Росії встиг сформуватися той клас, який готовий платити гроші за хороше виховання і освіту своїх дітей.

Незважаючи на те, що такий бізнес виявиться рентабельним, все ж на дуже високий прибуток розраховувати не варто. Така сфера діяльності ідеально підійде для жінок, які люблять дітей, хочуть допомагати і розвиватися. Приватний дитячий садок відвідують, як правило, мінімум двадцять дітей. Вартість відвідування такого саду коштує від двохсот доларів. Причому, остаточна вартість залежить від рівня дитячого садка, режиму роботи, місця розташування, програми освіти і так далі. Чистий прибуток власника дитячого саду буде становити кілька тисяч доларів щомісяця.

При вирішенні організувати такий бізнес, власнику бізнесу потрібно приготуватися до того, що він зіткнеться з певними труднощами. Так, буде досить складно отримати необхідні дозволи і ліцензії, а також накопичити стартовий капітал або знайти інвесторів. У розвиток хорошого приватного дитячого садка потрібно вкласти чимало грошей. І прибуток почне приходити лише після офіційного відкриття.

Інвестиції на розвиток дитячого садка

На першому етапі вам потрібно буде вкласти свої стартові витрати на:

·  отримання необхідних висновків від пожежних і санітарних служб;

·  реєстрацію юридичної особи;

·  щомісячну орендну плату за приміщення або його придбання;

·  ремонт приміщення та приведення його у належний вигляд;

·  встановлення протипожежної сигналізації і підведення необхідних комунікацій;

·  придбання навчальних матеріалів, меблів, іграшок, оргтехніки.

Природно, весь обсяг і величина стартових вкладень буде прямо залежати від вартості оренди, та від якості і кількості матеріалів, обсягу ремонтних робіт.
Серед витрат, на які варто розраховувати власнику бізнесу щомісяця, варто відзначити:

·  заробітна плата персоналу;

·  податкові відрахування;

·  оплата телефону, комунальних послуг і так далі;

·  оренда приміщення;

·  харчування дітей;

·  оновлення навчальних матеріалів.

Необхідні документи для відкриття приватного дитячого садка

Як вже говорилося вище, відкриття дошкільної установи пов'язане з труднощами отримання різних дозволів. Законодавство говорить, що освітню діяльність може здійснювати як юридична особа (ТОВ, ЗАТ, ВАТ) та фізична особа (ПІДПРИЄМЕЦЬ). Юридична особа має бути обов'язково зареєстрована в некомерційній організаційно-правовій формі.
Реєстрацію некомерційних організацій здійснює Федеральна реєстраційна служба Мін'юсту Російської Федерації. При заповненні установчих документів потрібно буде вказати обрану специфіку діяльності. Вашу заявку будуть розглядати до одного місяця.

Одразу після підтвердження вам потрібно буде узгодити специфіку діяльності з різними інстанціями, стати на облік у пенсійному фонді, у фонді соціального і обов'язкового медичного страхування, а також в податкових службах. Також для того, щоб відкрити дитячий садок, потрібно отримати відповідну ліцензію на здійснення освітньої діяльності. Видає таку ліцензію Департамент освіти, місцеві органи самоврядування.

Для того, щоб подати заяву на ліцензію, потрібно надати документи:

·  висновок санітарних і пожежних служб про те, що приміщення відповідає вимогам;

·  договір на оренду приміщення для дитячого садка;

·  статут організації;

·  довідка, яка підтверджує постановку на податковий облік;

·  освітня програма;

·  документи, які можуть підтвердити наявність необхідної методичної літератури та матеріалів для навчання;

·  дані про колектив педагогів, кількість дітей і інші дані.

Варто зазначити, що отримати ліцензію досить клопітно і довго. Але без цього ніяк не обійтися. Якщо ви почнете здійснювати освітню діяльність без цих документів, це може загрожувати кримінальною відповідальністю. Якщо ви загорілися ідеєю відкриття дитячого садка, то можете скористатися однією «лазівкою» і почати позиціонувати свій заклад не як дитячий садок, а як розвиваючий або навчальний центр. Для цього ніяких ліцензій не потрібні. Але можуть виникнути проблеми з перевіркою СЕС або інших «страхітливих» органів.Адже пояснити інспекторам, навіщо в приміщеннях дитячі ліжечка, буде дуже складно.
Як облаштувати приміщення в дитячому садку
Найбільш складним процесом по праву можна назвати облаштування приватного дитячого саду і пошук необхідного і відповідного приміщення. СНиП висуває до цього певні вимоги. Так, положення свідчать, що на кожного учня потрібно не менше шести квадратних метрів приміщення. У дитячому садку обов'язково має бути не менше трьох приміщень – спальні, їдальні, ігротеки. Однак за фактом приміщень повинно бути більше: кабінет завідуючої, роздягальня, спортивний зал, харчоблок та інші.
Норми передбачають, наприклад, висоту стель і підвіконь. Також стіни повинні бути покриті вологостійкої фарбою, а підлога підігріватися. Прямо перед відкриттям дитячого садка власникові варто повністю і детально ознайомитися з усіма нормами і вимогами СНиП.
З точки зору теорії, приватний дитячий сад можна відкрити у великій і просторій квартирі або заміському будинку. Але ідеальним варіантом може стати оренда будівлі державного дитячого саду, який вже був побудований у відповідності з усіма нормами і вимогами. Придбати ж такі приміщення на практиці неможливо. Міська влада здають такі будівлі на короткий термін – до п'яти років.
В приміщенні необхідно зробити ремонт, встановити «тривожну кнопку» і протипожежну сигналізацію, підвести необхідні комунікації. З меблів вам знадобляться столи, стільці, дитячі ліжечка, шафки, стелажі з іграшками, шафи для навчальних матеріалів, оргтехніка. Всі навчальні заклади і література підбираються в залежності від обраної концепції дошкільного закладу.

 

Персонал для дитячого садка

Підбір персоналу для дитячого саду дійсно є дуже важливою справою. Всі співробітники повинні бути освіченими, кваліфікованими. Це необхідно для підтримки статусу вашої установи, так і тому, що цього вимагає держава. Серед необхідних працівників варто відзначити вихователів, завідувача, медичного працівника, кухарку, прибиральницю. Багато елітні дитячі садки наймають також психолога, спортивного тренера, охоронців.Завжди варто пам'ятати, що візитна картка будь-якого дитячого саду – це досвідчені і цікаві педагоги, які зроблять перебування дитини в дитячому саду ефективним, цікавим, розвиваючим.
Як залучити потенційних клієнтів
Приватний дитячий сад отримує прибуток зі своїх учнів. І, звичайно, прибуток безпосередньо залежить від кількості учнів в закладі учнів. Продумати, яким чином залучати потенційних клієнтів і як побудувати свою рекламну кампанію, потрібно ще на етапі складання бізнес-плану. Реалізовувати ж реклами необхідно відразу ж після отримання ліцензії та офіційного відкриття дитячого садка.
Найбільш ефективними способами реклами приватного дитячого садка є:

·  розсилання рекламних листівок жителям району;

·  реклама на ігрових майданчиках, в поліклініках, магазинах дитячих товарів та в інших місцях, до яких причетні як батьки, так і діти;

·  реклама в інтернеті;

·  реклама на радіо.

Наостанок хотілося б відзначити, що відкриваючи дитячий садок, ви відкриваєте не тільки бізнес, що приносить дохід, але і розвиваєте майбутнє покоління, за що просто необхідно подякувати!
Удачі!