Відкриваємо спа-салон

Спа-салон, по суті, є певним продовженням або, якщо завгодно, розвитком салону краси. Він має більш широкий спектр послуг по відновленню сил і підтримання краси. У спа-салоні, на відміну від салону краси (що є кардинальним відзнакою) надаються послуги оздоровлення, при ніж медичні. У даній статті ми проаналізуємо кілька важливих моментів, на які варто звернути свою увагу, перед відкриттям свого спа-салону.

Спа-салон являє собою місце, де ви можете не тільки зробити собі манікюр і зачіску, але і насолодитися солярієм або серією певного роду масажів. Важливо розуміти, що для відкриття спа-салону вам потрібно дороге спеціальне обладнання працівники і штат працівників з медичною освітою та високої кваліфікації. Такий бізнес, по суті, вимагає значних капітальних вкладень, і він зазвичай перетворюється з діючих вже салонів краси зі своєю базою клієнтів.

Для відкриття спа-салону вам необхідно отримати ліцензію міністерства охорони здоров'я РФ, зареєструвавшись перш як юрособа.

Також, для того щоб в цьому напрямку здійснювати підприємницьку діяльність, ви повинні отримати дозволи в пожежному нагляді і санітарно-епідеміологічній службі. Крім ліцензій на надання медичних послуг, у вас повинні бути документи і сертифікати на медичне обладнання. Взагалі існує багато юридичних моментів при відкритті спа-салону, і багато новачків цього не враховують. Тому, при початку своєї діяльності в цьому напрямку, зверніться до досвідченого юриста, щоб надалі у вас не утворився цілий блок проблем.

Ретельно продумайте весь список послуг, перед тим як зберетеся відкривати спа-салон. У вас можуть бути косметичні послуги загального напрями, такі як: нарощення вій, педікюр, манікюр, перукарські послуги тощо Спеціальний персонал для виконання подібного роду послуг вам не потрібно, досить буде найняти в цій області досвідчених фахівців.

Однак, буде необхідний і персонал зі спеціальним освітою і високою кваліфікацією для надання послуг з:

— хімічному пілінгу;

— лікувального масажу;

— спа-процедур;

— електроепіляції і різним апаратним методиками та іншого;

Для відкриття повноцінного спа-салону, потрібне приміщення повинно бути досить просторе. Зазвичай це близько 100 квадратних метрів і більше. Приміщення ви можете побудувати самі або ж орендувати. У цій сфері дуже важливий естетичний вигляд, так що приміщення має бути гарним чистим, а також мати просторі кімнати. Не забудьте також про відповідність всім нормам пожежної інспекції та комісії СЕС.

Все необхідне обладнання, при плануванні приміщення, необхідно обов'язково розподілити по окремих кімнатах і при здійсненні ремонту, відразу під нього готує каналізаційні системи і необхідні ніші. Так, якщо в спа-салоні ви плануєте організувати лазню, подбайте відразу про підготовку приміщення для парилки і про відвід води. До ремонту можна буде приступати лише після того, як всі обговорили з експертами і ретельно спланували.

Перед відкриттям спа-салону необхідно врахувати і витрати на рекламу. Реорганізація, з вже розрекламованої маркою, салону краси буде хорошим варіантом відкриття такого закладу, особливо, якщо вже є список постійних клієнтів. Якщо ж ви спа-салон відкриваєте з нуля, тоді необхідно організувати кілька великих рекламних кампаній: створення власного інтернет сайту, оголошення в засобах масової інформації, роздача листівок і т. д. Ну і максимальну кількість клієнтів, звичайно ж, принесе вам, так звана реклама з вуст у вуста.

Таким чином, відкриття спа-салону це один з тих видів бізнесу, який вимагає серйозної підготовки і великих капітальних вкладень. Тут також знадобиться оформлення багатьох необхідних документів. Хто вже не перший рік працює у сфері надання косметичних послуг починати такий бізнес буде простіше. А от новачкам, для початку, можна замислитися про відкриття власного салону краси з подальшою перспективою його реорганізації в спа-салон.