Відкриваємо спорт-бар

Багато сучасні чоловіки люблять спорт. Але, вони не люблять їм займатися, вони люблять його дивитися. Вдома дивитися – дружина не дозволяє, на роботі – заборонено. Тоді що робити? Тоді треба йти в спорт-бар. Там постійно йдуть трансляції матчів, і є, чим перекусити. І навіть більше того, не перекусити, а поїсти.

Організаційні питання

Для того, щоб розпочати діяльність та відкрити власний спорт-бар, вам буде потрібно отримати ліцензію на відкриття вашого закладу. Для цього ви повинні зареєструвати індивідуального підприємця (ІП) або ж товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Далі, вам потрібно отримати схвалення від служб Ростпотребнадзора, пожежної служби та санітарно-епідеміологічної служби.

Пошук приміщення та місце його розташування

Для організації спорт-бару вам потрібно вдало вибране приміщення. Його можна придбати, якщо у вас є кошти, так і орендувати. Приміщення ви можете вибрати, наприклад, в центрі міста, в спальному районі або в підвалі. Це вже як вам буде завгодно. Обов'язково зверніть увагу на наявність поруч конкурентів. Адже якщо вони є, то вони не будуть заглядати до вас, вони вже знають хороший спорт-бар. Якщо ж конкурентів немає, то подивіться на те, яка площа обраного приміщення.Вона повинна вміщати в себе шістдесят чоловік як мінімум, краще на сто, оскільки заклад буде приносити більше вигоди і прибутку, також, в ньому повинен знаходитися склад, кухня, підсобка, туалет.

Обладнання

Питання обладнання має дві сторони. З одного боку, ви можете на ньому заощадити, з іншого, економити не можна. Тепер докладніше про заплутаних ланцюжках.

Перша сторона медалі: на меблів для залу ви можете заощадити. Також, не робіть надто шикарний бар. Це не до чого. Друга сторона медалі: ви повинні купити гарне телевізійне обладнання. Купити плазмовий широкоекранний телевізор, це дуже порадує відвідувачів. Або ж подумайте над хорошим проектором. Також, можна поставити кілька телевізорів і передавати по них різні матчі. Так, ви зможете організувати кілька груп за інтересами.

Переходимо далі до обладнання на кухні. Там вам будуть потрібні: холодильники, різні вітрини і стелажі, посудомийна машина, різний посуд та інвентар, а також плита. Вона може бути як газова, так і електрична. Це залежить від вашого життя.

Крім того, вам буде потрібно барна стійка і кондиціонер.

Оформлення

Для спорт-бару не важливий шикарний ремонт і все, зроблене на писку моди. Тут важливо вловити спортивну хвилю і зробити свій бар з родзинкою, заради якої люди будуть приходити, і насолоджуватися їжею і переглядом матчів з друзями.

Отже, ось кілька ідей для оформлення залу спорт-бару: можете повісити прапори, форму та іншу символіку команд. Краще всього, різних, так як відвідувачі можуть образитися, що їх команду не афішували. Можете прикрасити стіни фотографіями знаменитих стадіонів, квитками з матчів, різними спортивними кубиками. Вся суть в тому, що вам не потрібно буде витрачати гроші на дорогих дизайнерів, які будуть робити це все за гроші. Тут можна впоратися одному, або ж покликати друзів допомогти. Головне, не забувайте, що основна хвиля, на якій ви пливете – це спорт.

Організація харчування

Отже, зайшовши в спорт-бар і подивившись меню, ви зможете побачити велику різноманітність гарячих страв, різного м'яса, закусок, багато різного пива тощо. Все це тому, що основна маса аудиторії, яка відвідує ці заклади, це чоловіки. Вони люблять багато і смачно поїсти, а також випити пива. Тому, складаючи меню для власного спорт-бару, враховуйте смакові і вагові переваги сильної статі. Але може скластися і така ситуація, коли цей чоловік привів у бар свою дружину і дитину.Для цього вам потрібно буде продумати меню і включити туди різні десерти, коктейлі (безалкогольні), чай, морозиво тощо.

Підбір персоналу

Для того щоб ваш бар справно функціонував, вам потрібно буде найняти офіціантів. Щоб і вони надавали закладу особливий шарм, то можна одягнути їх в спеціальну уніформу. Наприклад, у костюми вболівальників. Якщо тільки дівчат, то в уніформу груп підтримки.

Також, в барі, звичайно ж, повинен працювати бармен. Він може бути одягнений не в форму вболівальників, а навпаки, дуже витончено та «бармен».

Далі, подбайте найняти кухаря і помічника, можна двох. Також, на кухні у вас повинна працювати посудомийка.

Не забудьте про прибиральницю, так як у неї роботи вистачатиме завжди. І про охоронця, бажано двох.

Реклама

Для того щоб ваш спорт зал не пустував, ви можете зробити наступним чином: створюєте сайт свого спорт-бару, складаєте опитування на тему того, щоб хотіли подивитися відвідувачі, враховувати їх переваги і включаєте саме ті матчі, на які приходять подивитися. По-перше, сайт піднімає авторитет спорт-бару. По-друге, ви вже знаєте, скільки може приблизно прийти людей і чого вони хочуть. В-третіх, тому ви можете розраховувати свій прибуток або знати, коли у вас будуть «рибні» дні.

Крім того, вам обов'язково потрібно буде придумати оригінальне, що запам'ятовується, цікаве, цепляче не тільки слух, але і зір, назва. Воно має, безперечно, бути на спортивну тематику і відображати внутрішній світ вашого закладу.

Також, ви можете розмістити оголошення про відкриття нового спорт-бару в засобах масової інформації, особливо це стосується тих видань, які спеціалізуються на спорті.

Фінанси

Порахуємо, скільки буде коштувати відкриття спорт-бару. Отже, ремонт і обробка приміщення буде коштувати приблизно триста тисяч рублів. Меблі, якщо ви вирішили все-таки економити, обійдеться в сімдесят тисяч рублів. Один-два великих плазмових телевізора будуть коштувати двісті п'ятдесят-п'ятсот тисяч рублів. Встановлення акустичної системи обійдеться вам в сто тисяч рублів.

Крім того, орендна плата приміщення буде коштувати від вісімдесяти до трьохсот тисяч рублів. Все буде залежати від площі приміщення і його місця розташування. Чим ближче до центру, тим дорожче. Обладнання буде коштувати приблизно п'ятдесят-сто тисяч рублів. На їжу у вас піде десь двісті-триста тисяч рублів. Заробітна плата працівникам буде становити від вісімдесяти до ста тисяч рублів щомісяця. А реклама обійдеться в десять-тридцять тисяч рублів. Також, це буде залежати від самої реклами і від того, де ви будете її розміщувати.

Ну а сама ліцензія на відкриття бізнесу обійдеться вам в десять-двадцять тисяч рублів.

Висновки

Таким чином, роблячи висновок, потрібно сказати, що спорт-бар – вигідний бізнес. Якщо правильно взяти за справу, він буде приносити хороший дохід вже на перших роках продуктивної роботи.