Відкриваємо свій кінний клуб

Деякі люди дуже люблять тварин, особливо коней. Саме тому, вони хочуть, щоб саме в їх місті відкрився кінний клуб, де б вони могли насолоджуватися спілкуванням з конем, проводити з нею час і навчитися професійно кататися на коні.

Рентабельність відкриття кінного клубу

Перш, ніж говорити про такий вид бізнесу, як відкриття кінного спорту, потрібно сказати, що на даний момент в Росії немає підприємців, який дивляться на кінний клуб як на бізнес. Тому його відкривають люди, у яких вже є сталий бізнес, що приносить дохід. До того ж, великого доходу від цього бізнесу можна не чекати. Рентабельність бізнесу становить приблизно тридцять-тридцять п'ять відсотків. Це за умови, якщо не враховується вартість землі.

Плюсом даного бізнесу є майже, і більш, ніж майже відсутня конкуренція. По Росії дуже мало кінних клубів, особливо тих, які займаються професійною підготовкою до змагань. Погодьтеся, що набагато цікавіше вчитися новому і осягати всі великі висоти, ніж просто кататися на коні?

Вибір місця

Для того щоб почати організовувати бізнес, потрібно знайти землю, де ви будете коштувати свій кінний клуб. Врахуйте, що місця для клубу буде потрібно багато, а земля, навіть за містом, стає все дорожче. У розрахунок беріть наступні цифри: половина гектара на одного коня. Так, не мало. Але, мінімальною площею, якою може володіти клуб – це чотири-п'ять гектарів, краще більше. Так відбувається, тому що клуб, який має менше тридцяти коней, швидко розвалюється і «йде з дистанції».

Краще всього вибирати місце мальовниче, з великим вмістом кисню в повітрі. Там повинно бути красиво, щоб люди ще більше хотіли відвідати ваш клуб. А ідеальним місцем розташування стане площа, розташована в тридцати0сорока хвилинах їзди від міста, можна і ближче, це залежить від того, наскільки сильно заповнений передмістя. Потрібно враховувати, що не завжди люди будуть приїжджати до вас на власних автомобілях, потрібно дбати, щоб вони могли добиратися і на громадському транспорті.

Будівництво клубу

Тепер, коли ви вибрали ділянку і орендували або ж купили його, краще другий варіант (так як територія ваша буде розташовуватися на тих землях, які дуже «апетитно» виглядають, і уряд може його просто відібрати), можете приступати до його застраювання.

Коли будете обдумувати, де що побудувати, не забудьте про такі, обов'язкові, моменти: по-перше, вам знадобиться манеж (це майданчик для верхової їзди; потрібні будуть як відкритий, на повітрі, так і критий манежі), по-друге, потрібні будуть левади (штучні, обгороджені пасовища для коней), по-третє, потрібні побутові споруди для зберігання кормів, тирси, сіна, ну і по-четверте, подбайте про місця для ветеринарних приладді, пралень і роздягальнях для відвідувачів.

Також, для розвитку і залучення великих капіталів, ви можете подумати про подальшому будівництві таких закладів, як більярд, кафе, а може і ресторан, сауна тощо. Це можуть бути різні види закладів для проведення дозвілля. Вони не тільки підвищать ваш авторитет, але й принесуть додатковий дохід.

Коні та організаційні питання

Однією з найважливіших стадій у розвитку кінного клубу є закупівля коней. Врахуйте, що купити коня – справа вкрай витратна. Якщо ви захочете купити автомобіль, то це буде значно дешевше. Ви можете придбати коней на кінних заводах, на стайнях приватних власників або в інших місцях, де вважаєте за потрібне. Взагалі, ви витратите половину витрачених грошей на бізнес лише на коней. Крім того, ви можете купувати коней, як тутешнього змісту, так і з-за кордону.

Не забудьте подбати про ветеринарної допомоги для коней. На сьогоднішній день ветеринарна допомога слабо розвинена, а перевозити коней на великі відстані, та ще й у хворому стані, вкрай важко, іноді навіть не рекомендується.

Для того щоб навчати водінню, необхідна кінь, яка знає, що робити. Така конячка буде коштувати близько десяти тисяч євро. Коні для прокату або для прогулянки на кареті будуть коштувати дешевше, можна купити молоду коня за тисячу доларів, але вона великий прибутку не принесе.

В той час, як придбання коней вас засмутило, є позитивний момент цього бізнесу. Для того, щоб зайняти цю нішу, вам не потрібна ліцензія. Вам потрібно буде лише укладення ветеринарних інспекцій.

Персонал

Взагалі, самої першочерговим і складним завданням є підбір персоналу для вашого кінного клубу. Для того щоб ваш клуб процвітав і організаційно функціонував, вам потрібні досвідчені та грамотні співробітники.

Склад вашого штату співробітників повинен складатися як мінімум з: конюха, який буде прибирати стайню, коновод, а саме по одному співробітнику на чотири-шість коней, берейтора, що займається виєздкою і спортом з конем, а саме по одному берейтору на п'ять-шість коней, ну і також вам будуть потрібні тренери і кували, які будуть підковувати коней.

Вищезгаданий перелік повинен бути найняти на роботу першим. Після того, як необхідні фахівці будуть значитися на роботі, можете приступати до пошуку менеджерів, бухгалтерів, адміністратора тощо співробітникам.

Реклама

Як вже говорилося раніше, конкуренція в сфері кінного бізнесу практично відсутній, отже, реклама на ділі практично не потрібна. Якщо комусь стане цікаво, то він все одно дізнається про вашому клубі. Тому, єдине, що варто зробити, це розмістити оголошення в засобах масової інформації, присвяченої спорту, коням або просто суспільного життя та дозвілля. Також, необхідно створити свій сайт і прорекламувати його. Реклама розміщується в Інтернеті. Це дуже просто.

Також, якщо ті люди, які дійсно зацікавлені у відвідуванні клубу, приведуть туди своїх знайомих і їм сподобається висококваліфікований персонал, якісне обладнання і взагалі ваш клуб, то можна буде сподіватися, що вони також стануть вашими постійними клієнтами.

Фінанси

Розрахуємо витрати на кінний клуб у тридцять голів коней. Місце для будівництва клубу буде коштувати близько триста-п'ятсот тисяч доларів за чотири-п'ять гектарів. Вартість буде зростати, якщо купувати землю. Всі споруди, які будуть займати приблизно чотири тисячі квадратних метрів, обійдуться вам як мінімум триста тисяч доларів, але ця ціна мінімальна. Стайня коштує від п'ятисот до семисот доларів за квадратний метр, а манеж від тридцяти доларів за квадратний метр.Зміст коні, яка використовується для навчання, коштує приблизно тисячу доларів на місяць, а зміст спортивної коні буде обходитися вам від трьох до п'ятнадцяти тисяч доларів. Екіпіровка коня і людини коштує щонайменше тисячу доларів, при цьому, не враховуючи сідла, вартістю чотириста доларів.

Якщо ви будете отримувати дохід з усіх тридцяти коней, то прибуток за місяць може становити від п'ятнадцяти тисяч доларів.

Висновки

Таким чином, відкриття кінного клубу коштує великих витрат, але якщо це буде робити людина, що любить коней, то все вийде, адже проблеми, що виникають на шляху не будуть рівнятися з любов'ю до коня.