Заробляємо на будівництві багатоквартирних будинків

Для початку потрібно звернутися до досвідчених будівельним компаніям за допомогою і подивитися, на що, в першу чергу, при пошуку земельних ділянок під майбутні споруди, вони звертають свою увагу. В першу чергу це безпосередня близькість до мереж електро-, водо — і теплопостачання. Тобто, мінімуму, який необхідний, щоб комфортно проживати в майбутньому будинку.

Далі потрібно звернути увагу на наявність кабелів для підключення телебачення та інтернету, а також телефонних мереж. Більшість людей сьогодні навіть не уявляють свого життя без цих можливостей, і там, де ще не присутні ці блага цивілізації, квартиру ні за що не куплять. До речі, собівартість квадратного метра залежить саме від близькості до всіх необхідних комунікацій. Отже, потенційним покупцям можна розраховувати на вигідні для них ціни. У свою чергу, ви будете мати можливість набагато швидше здати в оренду всі квартири або розпродати їх.

І, безумовно, наявність поруч з майбутньою будівлею міської інфраструктури відіграє далеко не останню роль. Зрозумійте, на підсумкову вартість майбутніх квартир серйозно впливає близькість культурних і торговельних організацій, станцій метро, автобусних зупинок, трамвайних колій і т. п. Однак, разом з цим, ділянка землі в центральній частині міста, з усіма благами цивілізації, дуже дорого вам обійдеться. Тому потрібно шукати інші варіанти. Ідеальними для вас можуть стати райони на околицях міста, які є новими і мають розвинену інфраструктуру.

На перших етапах, також потрібно врахувати, що кожне місто має власний план забудови на найближчі кілька (іноді навіть десятків) років. Таким чином, отримати необхідні дозволи на зведення багатоквартирного будинку набагато легше в тих міських районах, де в найближчі кілька років планом забудови передбачено будівництво житла. Набагато легше отримати всі необхідні дозволи буде тим компаніям, які займаються будівництвом будинків на замовлення держави.

Далі необхідно подбати про геологічних дослідженнях місцевості та топографічної зйомці. З їх допомогою можна визначити кліматичні і погодні умови, значущі складові рельєфу даної місцевості, глибину грунтових вод, потенційну ступінь осідання будівлі, а також властивості та стан ґрунту.

Для підбору найбільш підходящих оздоблювальних і будівельних матеріалів, а також (і це, мабуть в першу чергу) правильного проектування майбутнього будинку, все це вкрай необхідно. За фактом закінчення, які будуть проводити спеціальні організації, що вам до рук потрапить повноцінний звіт, який на наступному етапі буде використовуватися.

Перед безпосереднім будівництвом багатоквартирного будинку найважливішим кроком (після отримання всіляких дозволів і проведення всіх необхідних експертиз та зйомок) є проектування. Вам, на даному етапі, буде потрібно допомога справжніх, так би мовити, знавців своєї справи — проектувальників, інженерів, дизайнерів, архітекторів. Успіх усієї кампанії залежить тільки від них.

Дизайн-проекти внутрішніх приміщень (включаючи планування квартир), прилеглої території та безпосередньо майбутнього будинку створюються як раз на етапі проектування. Важливо, щоб у міський ландшафт добре вписався зовнішній вигляд багатоквартирного будинку. Потрібно врахувати план забудови міста, щоб по закінченні якогось часу цей будинок не виглядав, як більмо на оці. До речі і вид з квартирних вікон, за що платити набагато більше готові майбутні мешканці, може значно зіпсуватися, коли нові будівлі побудують прямо перед будинком. Враховувати все це необхідно ще на проектувальному етапі.

Тепер ми дісталися до етапу, в якому безпосередньо зводиться будівля будинку будівельною організацією, підключаються і проводяться потрібні комунікаційні вузли, здійснюється повна або часткова обробка квартир. Думається, згадувати про те, що вибирати підрядну організацію з граничною ретельністю.

Як тільки будинок звели, як правило, починають облагороджувати прилеглу територію. Тут можна висаджувати дерева і газони, будувати дитячі майданчики та автомобільні парковки, прокладати тротуари і т. д. Ніж благоустрій будинку краще, тим для потенційних покупців він буде привабливішим. І, зрозуміло, в такому будинку вартість квартир збільшується значно.

З точки зору ціноутворення, і в цілому перспективність цього бізнесу. Споруда будинку, сама по собі, в даному процесі, не є найбільш витратною частиною. Підключення та підведення міських комунікацій, а також збір всіх потрібних паперів обходиться дуже дорого. Однак, великий шматок пирога схопити забудовникам не заважає навіть це.

Як стверджують фахівці в даній області, власна вартість будівництва одного метра квадратного, навіть в квартирі в надзвичайно хорошому районі або будинку не перевищить двадцяти п'яти тисяч рублів. З точки зору ціноутворення на квартири вже готові, то нижче позначки в тридцять п'ять чи навіть сорок тисяч рублів за один метр квадратний вони виявляються дуже рідко. І, дуже часто, знаходиться в будинку далеко не одна, і навіть не кілька квартир. Таким чином, оцінюючи перспективи цього бізнесу, можна стверджувати з достатньою певністю, що він є дуже прибутковим і перспективним.