Відкриваємо туристичне агенство

Ситуація на російському ринку склалася таким чином, що виїжджати за кордон тепер стає більш вигідно, ніж їздити «на російські моря». Ви легко можете стати організатором подорожей, при цьому приносячи радість туристам, заробляючи гроші, а також вдосконалюючись. На туристичному ринку сьогодні існує два типи «гравців» — туроператори і турагентства. Туроператори грають більш важливу роль, організовуючи весь туристичний пакет, необхідну туристові для повноцінного і цікавого подорожі.Це: авіапереліт, трансфер, бронювання готелів, організація екскурсій і надання страхових полісів. Якщо ви не хочете займатися цим серйозно і відкривати дійсно велику організацію, а також нести певні ризики, то оптимальним варіантом для вас буде відкриття туристичного агентства.

Що таке туристичне агентство?

Туристичне агентство являє собою туристичну фірму, яка здійснює продаж туристичних пакетів від туроператорів. Найважливішим завданням такої організації є робота з корпоративними та приватними клієнтами. Така фірма повинна підібрати оптимальний тур для клієнта, виходячи з його вимог і побажань до якості, змісту, вартості та особливостей туру; надати повну і достовірну інформацію з усіх аспектів подорожі; правильно оформити усі необхідні для подорожі документи; надати всю необхідну підтримку тим клієнтам, у яких виникли труднощі.

Відкрити туристичне агентство не складе труднощів, адже з 1 січня 2007 року підприємцю не потрібно ніяких ліцензій. Досить оформити юридична особа і починати відправляти туристів. Багато експертів вважають, що головне, щоб у перший рік ви відправили близько п'ятисот туристів, і тоді ваш бізнес дуже швидко почне приносити прибуток.

Реєстрація юридичної особи

Зареєструвати свою компанію в якості юридичної особи у податкових органах. Як правило, цим займається міжрайонна інспекція федеральної податкової служби. Для того, щоб здійснити реєстрацію, необхідно надати пакет документів. Це: копія та оригінал статуту, рішення про створення фірми, установчий договір, заява про реєстрацію, квитанція про сплату мита за реєстрацію. Індивідуальним підприємцем ви також зможете стати, так як відкриття туристичного агентства дозволяє зробити це таким чином. Але в даному випадку варто звернути увагу на деякі нюанси.Наприклад, при реєстрації своєї діяльності в якості ИП, надалі ви не зможете перереєструватися в товариство з обмеженою відповідальністю. Якщо в майбутньому ви захочете почати туроператорську діяльність, то цей статус не допускає бути індивідуальним підприємцем.

Товарний знак і назву фірми

На етапі реєстрації підприємства дуже важливим є правильний вибір фірмової назви вашого підприємства. Воно буде грати не тільки рекламну роль, але і важливі юридичні наслідки. Ось вже з 2008 року фірмове найменування можна з упевненістю назвати самостійним засобом індивідуалізації підприємства. Таким чином, ніхто крім вас не буде мати право користуватися ним. Відразу ж після реєстрації в державному реєстрі юридичних осіб ви отримаєте виключне право на те, щоб застосовувати назву підприємства за своїм розсудом.Якщо ж раптом з'явиться «двійник», ви маєте повне право вимагати припинення використання ідентичного імені.

Документообіг та бухгалтерський облік

Перед тим, як ваша туристична фірма почне повноцінно працювати, вам необхідно вибрати режим оподаткування. Він може бути загальним (ОСН) та спрощеним (ССО). Вони відрізняються розміром податкового навантаження, а також режимом розподілу витрат і доходів. Велика частина турагентств обирає спрощену систему оподаткування. Але тут є і свої нюанси. Якщо ваша компанія згодом розвинеться до великої компанії, то права користуватися «спрощенкою» у вас не буде.Для того, щоб вести повноцінний облік, важливо користуватися послугами професійного бухгалтера, так як самостійно розібратися у всіх нюансах законодавства практично неможливо. На перших порах ви також можете запрошувати «приходить бухгалтера», скориставшись послугами аутсорсингу.

Робота з партнерами

Як вже говорилося вище, робота турагентства передбачає пряме взаємодія з партнерами, за допомогою яких ви зможете продавати тури. Таким чином, на ваші плечі ляже обов'язок підбору туру, оформлення документів, надсилати заявки на бронювання, інформаційний супровід, проведення оплати, видача документів. А туроператор займається саме організаційною частиною туру. Для того, щоб почати працювати з тим чи іншим оператором, потрібно оформити агентський договір. Як правило, сьогодні його можна знайти на офіційних сайті туроператора в розділі «для агентств».Його необхідно заповнити, ознайомитися зі стандартними правилами і умовами, внести в нього всі свої реквізити, роздрукувати в двох примірниках, поставити печатку і підпис генерального директора. Після підписання договору туроператора вам буде відданий один примірник договору.

Сучасні туроператори працюють за принципом найбільш ефективної та зручної роботи, а саме через сайт. Бронювання та пошук туру здійснюється саме на сайті туроператора. На ньому ж можна знайти достовірну інформацію для надання її туристам, а також кінцеву вартість. Це дозволяє якомога менше витрачати часу на спілкування з менеджерами і більше часу приділяти туристам. Таким чином, забронювати тури можна прямо через сайт за допомогою логіна і пароля, які видає туроператор при укладенні договору. Всі тури реалізуються за вартістю туроператора або вище.Турагентство також може реалізовувати тур по вартості на свій розсуд. У будь-якому випадку, туроператор сплачує комісійну винагороду турагентству в розмірі 10-15% від вартості туру.

Принцип роботи «турист — турагентство – туроператор»

Вся ця схема працює наступним чином:

1) Турагентство підбирає тур від туроператора виходячи з вимог туриста (вартість, програма і так далі);

2) Турагентство підписує з туристом договір на обслуговування;

3) Турагентство відправляє туроператору заявку на бронювання туру (на сайті шляхом онлайн заявки, факсом);

4) Туроператор надсилає підтвердження або відмову;

5) У разі підтвердження туроператор виставляє рахунок на оплату турагентству. Оплачувати можна або за безготівковим розрахунком або готівкою в офісі;

6) Або за добу до вильоту, або після оплати туроператор видає документи туриста на виліт;

7) Турагентство видає документи туристу, супроводжуючи все це необхідною інформацією, після чого вся відповідальність за організацію туру лягає на туроператора. Відразу ж після вильоту туриста кордон дія договору «турист-турагент» припиняється.

Офіс туристичного агентства

Для туристичної компанії в умовах перенасичення ринку дуже важливо підібрати оптимальне приміщення. Все це залежить від вашого бажання, а також від специфіки діяльності. Наприклад, якщо ви вирішили працювати за основними напрямами (Єгипет, Туреччина, Таїланд, Греція і так далі), то найбільш ефективно буде відкрити фірму в торговому центрі, на першому поверсі прохідного житлового або торгового району. Якщо ви спеціалізуєтесь на організації екскурсій, на навчанні студентів або школярів за кордоном, то можна відкрити таку контору недалеко від навчальних закладів.Також відмінно підійде офіс в бізнес-центрі, в крокової доступності від метро, в гіпермаркеті.

Персонал турагентства

Найбільш важливою складовою будь-якого турагентства є його персонал. На перший час фірмі знадобляться два менеджера з продажу (обов'язково з досвідом у сфері туризму). Досить часто сам директор обслуговує клієнтів на перших порах своєї діяльності, звичайно, якщо раніше також працював в цій сфері.

Менеджер з продажу в сфері туризму має здійснювати коло певних обов'язків. Так, він повинен вести переговори з клієнтами по телефону та в офісі, оформляти тури, бронювати тури, оформляти договори з туроператорами, контролювати виконання замовлень, стежити за змінами цін, а також вимог до документів та умовами співпраці. Менеджер повинен постійно удосконалювати свої навички і відвідувати семінари, рекламні тури, майстер-класи.Заробітна плата менеджерів туризму на сьогоднішній день становить від п'ятнадцяти до тридцяти п'яти тисяч рублів крім відсотків з проданих турів. Менеджер з продажу повинен бути комунікабельним, ініціативним, здатним вирішити конфліктні ситуації, а також мати вищу освіту.

Бухгалтер – це необхідний спеціаліст для роботи в туристичному агентстві. Ви можете найняти як постійного бухгалтера, так і скористатися послугами аутсорсингу. Дуже відповідальною посадою є також кур'єр.

Якщо ви вирішили відкрити своє власне турагентство, то варто зазначити, що цей бізнес дійсно специфічний. Він дуже цікавий, особливо для тих, хто вирішить у ньому розвиватися. Якщо ви будете отримувати задоволення від цього бізнесу, то виходити з нього вам не захочеться. Запасіться терпінням і вірте тільки в свої сили.

Удачі в бізнесі!