Відкриваємо вендінговий бізнес

Сьогодні на кожному кроці можна зустріти закусочні і кавові автомати. Сучасне життя і її ритм зробили цей вид надання послуг простою необхідністю. І якщо деяких цікавитиме якість продукції та її асортимент, то ми з вами заглянемо глибше і спробуємо розібратися в чому «принадність» такого роду бізнесу.

Яким би не був бізнес, він починається з ідеї. Немає виключень в цьому плані і для вендінгу. Основна думка тут полягає в тому, що заробляє гроші саме автомат, а не ви (мається на увазі сама праця), продаючи продукцію. І від вашого особистого вибору буде залежати що саме буде продаватися. Давайте розглянемо, які види вендингу існують сьогодні у всьому світі: кавомати з функціями приготування гарячих (кава натуральна і расстворимий) і прохолодних напоїв; автомати з чіпсами, шоколадом та іншими снеками; автомати, які пропонують іграшки (м'які);автомати зі штучним товаром (жуйка, бахіли, тощо); автомати з газованою водою; автомати з музикою;

Якщо ви вже вибрали, в якому напрямку ви хочете рухатися в цьому бізнесі, безумовно, потрібно розібратися в подробицях і всіх нюансах. Вендінг, як і будь-який інший бізнес, передбачає також складання бізнес плану, облік оподаткування, потенційних клієнтів і т. д. Продажу з використанням автоматів досить давно зарекомендували себе як нескладний і прибутковий бізнес. Потрібно тільки трохи розібратися в специфіці.

І почнемо ми з першого, головного питання, який повинен бути заданий самому собі – кому ви будете продавати свої товари через автомати? Потенційний клієнт, який буде користуватися послугами вашого автомата, для хорошого просування товарів і точки, асортиментом повинен бути задоволений повністю. Ось приклад: перші кавомати були розраховані на активних людей і молодь. Для початку, просто будьте уважними, і ви зрозумієте, хто потребує ваших послугах.

З першого пункту виникає друге: які потенційні місця розташування автоматів? Давайте розглянемо автомат як міні-маркет. Не складно зрозуміти, що прибутковість справи безпосередньо залежить від розташування автомата. З найбільш актуальних точок виділяються вокзали, аеропорти, вищі навчальні заклади, великі торгово-розважальні центри та інші місця, де скупчуються багато різних людей.

Велике значення мають і продукти для вендінгу. Почати можна з найбільш звичних людям і актуальних донині кофематов. Там же, недалеко, можна поставити автомат в якому будуть продаватися закуски різного роду. Таким чином ви швидко окупите початкові витрати на відкриття справи, тобто, можна сказати вб'єте двох зайців відразу.

Персонал. Початківці в цій справі дуже часто (напевно із-за своєї жадібності) самі обслуговують свої автомати, роблячи велику помилку. Справитися поодинці буде дуже складно при поступовому зростанні мережі автоматів. Тому здорово підхльоснутий дуже важливий. Ваші співробітники, як мінімум, повинні мати освіту технічного характеру, акуратність, чесність також у пріоритеті. Потрібно розуміти, що від знімають виручку людей, безпосередньо залежить ваша особиста прибуток.

Обслуговування. Ви та/або ваші співробітники повинні стабільно об'їжджати автомати. Вони повинні цілодобово обслуговувати клієнтів, щоб був хороший прибуток. Таким чином, і товар повинен поставлятися в будь-який час дня або ночі. Якщо бажаного продукту не виявиться, будучи вашим клієнтом, покупець в майбутньому може прийти вже до іншого, не вашу, автомату.

Доходи і витрати. Потрібно трохи поговорити про витрати, які будуть присутні в вендінговому бізнесі. Виходить наступна картина, говорячи про цифри:

— кавовий автомат — $1200-6000 (новий або б/в, натуральну чи розчинну каву);

— на каву піде близько $160 в місяць (все залежить від точки);

— на посуд також від $130 в місяць;

— зарплата працівникам $250-400 в місяць (для початку їх може і не бути, якщо у вас один апарат);

— оренда місця для автомата від $75 на місяць.

Тільки не забувайте, що машини хоч і не люди, але теж потребують особливої уваги та не менш особливого догляду. І до речі, з вендінгових бізнесом ви маєте можливість отримувати прибуток навіть тоді, коли ви спите.