Виробляємо поліетиленові пакети

Поліетиленові пакети є неймовірно популярним товаром. Їх виробництво наявності спеціально навченого персоналу і якихось складних процесів абсолютно не вимагає. Необхідно лише кілька працівників, приміщення та спеціалізоване обладнання.

Найбільшою перевагою цього товару можна назвати його затребуваність. Поліетиленові пакети використовують скрізь. Користуються ними приватні клієнти, супермаркети, магазини і навіть інші виробники. Пакет може бути використаний як сумка, як упаковка, як сміттєвий мішок і ще багато як. Точно можна сказати одне — поліетиленові пакети є вкрай популярним товаром, і попит на них не впаде ніколи.

З точки зору того, як виробляти поліетиленові пакети, в першу чергу, необхідно подбати про оренду або придбання відповідного приміщення. Площа його буде прямо залежати від обсягів виробничих. Тобто, все залежить від кількості виробничих ліній, — чим їх більше, тим більша площа приміщення вам буде необхідно. До самого приміщення особливих вимог немає. Єдине, що важливо-це стелі, які повинні бути заввишки більше шести метрів. Крім цього, безсумнівно, там повинна бути каналізація, електроенергія і система вентиляції.

Можна трохи заощадити на оренді. Район розташування об'єкта на вартість впливає найбільше. Таким чином, якщо знайти приміщення де-небудь на міській околиці, тоді значно нижче буде вартість його оренди. Також варто подбати про отримання в місцевих контролюючих органах всіх необхідних документів — в пожежній службі, СЕС і т. п.

Наступним етапом стане придбання всього необхідного виробничого обладнання. На ринку на сьогоднішній день представлені повністю або частково автоматизовані виробничі лінії для виробництва поліетиленових пакетів. У складі таких ліній, зазвичай, знаходяться наступного типу верстати:

— Для переробки спеціальних гранул з поліетилену необхідний екструдер. Він також створює готову поліетиленову плівку або пластикові рукава. До речі, необхідно укласти договори з постачальниками цих самих гранул. У їх виробництві необхідно використовувати поліетилен високої якості.

— Нарізати рукав або плівку в рамках заданих параметрів буде паяльно-різальний верстат. Після нарізки, верстат з одного боку запаює потенційні пакети. Подібного роду обладнання здатне випускати сміттєві мішки чи готові пакети без ручок.

— У разі, якщо випускаються пакети з ручками, тоді плівка або запаяні і нарізані рукави повинні подаватися на вирубний прес. Він виробляє звичні для всіх нас поліетиленові пакети з ручками, тобто, як видно з назви, робить отвори.

— Якщо у вас в планах виготовляти поліетиленові пакети з логотипами певних компаній або малюнками, в такому випадку стане в нагоді флексографичний верстат. Наприклад, великі магазини або супер/мега маркети можуть замовляти пластикові пакети з нанесеним на них логотипом.

Щоб керувати всією виробничою лінією і верстатами, зокрема, будуть потрібні досвідчені співробітники. Втім, це обладнання в управлінні зовсім не складне. Тому після деякого тренування з них зможе впоратися майже кожен. Від автоматизованості лінії та її розмірів залежатиме кількість співробітників.

Тепер можна підрахувати. Ціна обладнання складе не повинна перевищити одного мільйона рублів. Середня виробнича лінія може виготовляти більш ніж 50 тис. поліетиленових пакетів за дві зміни по 8 годин, тобто за один робочий день. Щоб виготовити один пакет необхідно витратити не більше 10 копійок. Оптова ціна за пакет в середньому становить близько 50 копійок. Таким чином, з кожного проданого пакета можна отримувати приблизно 40 копійок.

Все це, звичайно, трохи ідеалізовано. Так як ще необхідно оплачувати оренду приміщення та комунальні платежі, а також сплачувати робітникам зарплату. Але, так чи інакше, перспективи цього бізнесу можна розгледіти неозброєним оком. Успіхів вам!