Виробляємо художній паркет

Існує одна різновид паркету, яка раніше досить дорогий і доступною лише досить заможним громадянам. Ми маємо на увазі художній паркет. По суті, він є не що інше, як покриття з орнаментом чи малюнком, яке викладається з частин різних порід дерева.

Щоб виробляти художній паркет, для початку, необхідно знайти приміщення, де ви розташуєте власне виробництво. Якщо ви проживаєте в приватному секторі, тоді, у вас є можливість знайти у власному дворі місце під цех. Але от для власників міських квартир потрібно підшукати в межах міста підходяща будівля. Краще всього, для економії коштів, придивитися до околиці міста — на успіх вашого бізнесу це, по суті, мало вплине. Якщо ви бажаєте заощадити ще більше, тоді можна взяти в оренду приміщення напівпідвального типу.

З точки зору площі, на перших порах цілком вистачить 30 м. кв. Головне, щоб в будинку були всі необхідні комунікації — вентиляція, електрика, каналізація та водопостачання. Для кращого очищення повітря і провітрювання встановіть витяжку промислового типу високої потужності.

Наступним серйозним пунктом стане купівля необхідного устаткування. Потрібно камера для сушіння виготовлених виробів і для різьби по дереву, деревообробний верстат. Крім цього, потрібно придбати камеру для фарбування. Весь комплект обладнання буде коштувати від 1,5 млн. рублів. Зрозуміло, є варіанти для економії — всі необхідні верстати ви можете взяти з рук. Отже, на цьому ви, без втрати якості виробництва, заощадите значну суму.

Залишається тільки вивчити технологію виробництва. Важливою особливістю даного покриття є те, що для його виробництва використовують дерево різних порід. Тобто, як звичні для нас бук, ясен і дуб, так і більш екзотичні породи типу мербау, шоколадного дерева, оливи та ін. При такому розмаїтті, звісно, кожна з них по-різному може проявляти себе при зміні в приміщенні температури і вологості. А це, в свою чергу, може призводити до псування покриття, за фактом звуження або розширення деталей.Щоб уникнути подібного, з точки зору професіоналів, краще використовувати фрагменти і орнаменти невеликих розмірів. Тобто, чим менші деталі, тим менше зображення на художньому паркеті піддаються впливам вологості і температури. При виробництві обов'язково врахуйте дану особливість.

Ще однією цікавою особливістю даного типу паркету, полягає у використанні якихось сюжетів саме в межах якоїсь зони або композиції або в центрі кімнати, а не по всій площі підлоги. З орнаментами те ж саме. Таким чином, поєднувати художній паркет можна з звичайним штучним.

З точки зору основних факторів, які впливають на ціноутворення готового продукту, необхідно відзначити наступне:

— Складність композиції. Це може бути цілий художній сюжет, орнамент, бордюр або просто розетка. Чим вище складність малюнка, чим більша кількість деталей використовується, тим, відповідно, і дорожче вся робота.

— Кількість вигнутих ліній. У складному рисунку, при наявності великої кількості кривих і вигнутих ліній, що вартість підлогового покриття буде дорожче. Замовник за паркет з геометрично правильним орнаментом заплатить набагато дешевше, ніж при створенні цілого сюжету на підлозі, у вигляді полювання на вовків.

— Модулі паркету. Великі обійдуться набагато дорожче.

— Тип, сорт дерева. Набагато менше будуть коштувати дуб, ясен і бук, ніж дерево червоне або шоколадне. Крім цього, ціна на добірну деревину вище, ніж фрагменти з строкатими тонами.

— Різноманітність порід деревини. Чим більша кількість, при виготовленні художнього паркету, використовується різноманітних типів і сортів дерева, тим він дорожче коштує.

Зрозуміло, вам, з першого дня, буде нелегко формувати справжній підлоговий шедевр. Починати потрібно з геометричних форм, які не відрізняються своєю складністю, а далі переходити до малих сюжетів, і вже пізніше створювати дійсно складні орнаменти. Успіхів вам!