Вирощуванням і продаємо бройлерів

На сьогоднішній день бізнес в галузі птахівництва, в цілому можна сміливо назвати досить перспективних напрямів в сільськогосподарському бізнесі. Зазвичай, такого роду підприємницьку діяльність починають не тільки власники великих фермерських угідь, але й пересічні громадяни. А якщо бути зовсім відвертим, при бажанні вирощувати бройлерів можна навіть у власній квартирі, незважаючи на деякі незручності.

Перед тим, як почати вирощувати бройлерів, потрібно прийняти рішення, щодо питання реалізації даної бізнес ідеї.

В першу чергу, можна купувати одноденних курчат, вирощуючи їх до необхідного розміру, ваги або віку, і реалізовувати за вигідними цінами. Головною перевагою цього варіанту є те, що ви купуєте пташенят вже вилупилися з шкаралупи, що безсумнівно економить час і знижує ризик цієї затії. Недоліком цього варіанту є відносно велика ціна бройлерів, в рівнянні з ціною на яйця.

Друге що необхідно зауважити, що даний бізнес починати можна і з купівлі потрібної кількості яєць, однак при цьому буде потрібно спеціальне устаткування у вигляді інкубаторів. Навіть в умовах того, що покупка необхідного обладнання стане вам у кругленьку суму, цей варіант реалізації бізнесу, з точки зору економіки, є більш перспективним. Так як купувати інкубатори ви будете на довгий час. Крім цього, у вас є можливість самостійно їх виготовити. Недолік цього варіанту полягає в шлюбі частини яєць.

На наступному етапі необхідно визначитися, в якому віці ви плануєте збувати курчат. Зростання бройлерів протікає дуже швидко, і кількох кілограмів ваги вони досягають вже у двомісячному віці. Зрозуміло, чим більше птах, тим більше площі для утримання їй потрібно. Природно, не потрібна велика площа, якщо ви збираєтеся вирощувати і продавати курчат у віці декількох днів. У разі бажання отримувати курей цілком повноцінних, тоді на 10-12 птахів необхідно один квадратний метр площі. Вирощувати курчат можна як на підстилці, так і клітинах.

Маленьким пташенятам потрібно правильне годування і догляд. Для утримання птахів приміщення повинно бути добре освітленим і теплим. Не варто забувати, що пташенята до чистої питної води, повинні мати постійний доступ.

З точки зору годування, для швидкого і гарного росту, курчат потрібно годувати особливими комбікормовими сумішами. При цьому, на різних етапах росту потрібно застосовувати склади різного роду. Передстартовий комбікорм потрібно використовувати перші п'ять днів. Він складається на вісім відсотків з ячменю, на дванадцять відсотків з сухого знежиреного молока, на чотирнадцять відсотків із соєвого шпрота, на шістнадцять відсотків з пшениці і на п'ятдесят відсотків з кукурудзи.

Слідом, використовують стартовий комбікорм, аж до місячного віку. Він на один відсоток складається з кормового жиру, на один відсоток з крейди, на три відсотки з трав'яний борошна, на три відсотки з сухого молока, на п'ять відсотків з дріжджів, на сім відсотків з рибної борошна, на тринадцять відсотків пшениці, на дев'ятнадцять відсотків із соєвого шпрота і на сорок вісім відсотків з кукурудзи.

У разі, якщо ви вирішили отримувати вже повноцінних курей, тоді весь наступний час бройлерів потрібно годувати сумішшю фінішній, яка на три відсотки складається з кормового жиру, на один відсоток із трав'яної муки, на три відсотки з м'ясо-кісткового борошна, на чотири відсотки рибного борошна, на п'ять відсотків кормових дріжджів, на вісім відсотків з ячменю, на тринадцять відсотків пшениці, на сімнадцять відсотків з макухи і на сорок п'ять відсотків з кукурудзи.

Молодняк бройлерів або яйця можна набувати у приватних фермерів, які займаються розведенням свійських птахів або на птахофабриках (якщо такі є поблизу). З точки зору ціноутворення, одноденних курчат ви зможете придбати за 20-30 рублів/шт. Двомісячний бройлер може коштувати до 250 рублів або до 90 рублів за кіло.

Реалізовувати своїх курчат ви можете, помістивши в місцевій газеті оголошення, або на сільськогосподарських ринках у вашому регіоні. Фермери будуть з радістю купувати молодняк, а м'ясні фабрики вашого міста і звичайні громадяни можуть стати незмінними покупцями дорослих птахів. У цьому бізнесі головне не перетримувати. Ростуть курчата вкрай швидко, однак також швидко вони можуть втрачати товарний вигляд, коли проходить двомісячний вік.