Вирощуємо овочі

Вирощування овочів сьогодні стає все більш популярним видом бізнесу. Продукція сільського господарства постійно користується попитом і свіжі овочі в цьому — не виняток. Свій вибір покупець зупинить насамперед не тільки на продукції з гарним товарним виглядом, але і віддасть свою перевагу вітчизняним виробникам. Отже, якщо ви виберете вирощування огірків як вид своєї постійної діяльності, ви зможете забезпечити себе регулярним доходом і свій стіл — екологічно чистими овочами.
В першу чергу необхідно визначитися з місцем вирощування. Це може бути дачну ділянку або город, що відразу знімає питання пошуку та оплати оренди землі.
Більш ризикований і витратний варіант — взяти землю в оренду. Але гарантувати, що договір з господарем землі не буде порушений, ніхто не може. Хоча, якщо немає можливості придбання ділянки — цей варіант залишається актуальним.
Вирощування огірків у домашніх умовах програє за обсягами промислового, але забезпечити власні потреби може з гарантією. Тим більше, що зараз існує величезна кількість сортів і гібридів, менш примхливих і максимально урожайних. Останнім часом попитом користуються корнішони та пікулі, які використовуються для засолювання і мають значно більш високу вартість при реалізації. У будь-якому випадку, вам потрібно використовувати сортимент посадкового матеріалу для різноманітності одержуваного врожаю.
Для вирощування огірків підходить родюча удобрений грунт, піщану або глиняну доведеться додатково готувати до сівби, завозячи на неї чорнозем або перегній. Причому відкритий грунт вимагає більшого обсягу родючого ґрунту, ніж закритий. До цього ще варто додати, що наявність теплиці робить процес вирощування цілорічним та всесезонним, що дає вам гарне перевагу перед конкурентами, адже ціни свіжих овочів «поза сезону» підвищуються в 3, а то й у 4 рази.
На збіднених ґрунтах можливе застосування посадки огірків в кубиках дернини, заготовлених у попередньому сезоні.
Використання теплиці тягне за собою витрати на будівництво та утримання конструкції, а так само на її обігрів і додаткове освітлення в холодну пору року. Тим не менш, при вирощуванні овочів у закритому грунті, ви отримаєте врожай значно більш високий і неодноразовий протягом року. До того ж у теплицях застосовується вирощування огірків вертикальним способом, що дає можливість ущільненої посадки і збільшує вихід продукції з одиниці площі.
Реалізацію продукції можна почати з торгівлі на базарі, причому свій товар потрібно виставляти до або після масового збирання урожаю у інших виробників. Під час сезону огірки можна консервувати або солити — в такому вигляді вони будуть в попиті постійно. В якості розширення виробництва має сенс придбання консервної лінії. Надалі необхідно шукати оптові поставки до точки харчування та торгівлі як свіжої, так і консервованої продукції.
Крім того, можлива здача огірків оптовикам, що зменшує витрати на транспортування і економить ваш час на реалізацію.