Як можна відкрити мотузковий парк?

Мова піде про зовсім новому вигляді активного відпочинку про мотузяному містечку. Це є дуже веселим і розважальним бізнесом. А значить, якщо цей вид діяльності ще малопоширений, то перші, хто захоче зайнятися цією справою вже сьогодні, може стати першим гравцем на цій арені. А відсутність великої кількості конкурентів, допоможе значно заощадити на рекламі та просуванні, і вкласти цей капітал у покращенні свого бізнесу. Але на початку розмови, про ведення цього зовсім нового бізнесу, треба трохи розповісти про нього.

Уявіть собі парк, який створений повністю з мотузок. Це можуть бути і тарзанки, різні канати для «сходження» до вершин дерев, гойдалки, мотузкові містки між деревами або іншими об'єктами, дороги. Кожен в такому місці зможе себе відчути Тарзаном або Мауглі, тобто вдосталь полазити по мотузковим просторах. Нехай не вводять Вас в оману перше думку про цьому виді відпочинку, це на перший погляд він може здатися дуже простим і дитячим. Але варто лише спробувати, як Ви зрозумієте всі принади мотузкового парку.

Гра в альпіністів набуває велику популярність по всьому світу. Потрібно зауважити, що даний вид дозвілля в Європі відомий вже не один рік і вже давно користується стабільним попитом. Вони тут настільки популярні, що у великих європейських містах існує по кілька десятків мотузкових парків. Вони відрізняються один від одного складністю траси, величиною, для дітей або дорослих.

На сьогоднішній день в Росії мотузкові парки тільки починають з'являтися. Загалом, у нас як завжди, найпопулярніші новинки з'являються в останню чергу. Але для початківців-бізнесменів – це прекрасний момент і можливість налагодити свою справу. А знаєте чому? Та тому що до нас доходять вже протестовані ідеї, а це означає, що точно буде успіх. Ми можемо просто скористатися чужим досвідом, зайняти бізнес-схеми, і тим самим уникнути можливі проблеми і помилки попереднього досвіду. Єдиним і головним аспектом у використанні чужого досвіду, потрібно враховувати менталітет різних народів.

Що стосується останнього, то не варто запозичувати повністю всю схему європейських парків. Це можна пояснити: у тій же самій Європі інтерес до лазанью прокидається у кожного, від маленької дитини, до молоді, дорослого, і навіть пенсіонера. Пояснюється це їх складом характеру, що саме вимагає особливого активного відпочинку. А назвати нашу націю спортивної, то язик не повертається. Так, звичайно, у нас є свої спортивні досягнення, школи з спеціальним ухилом, і багато займаються спортом, але, на жаль, не в таких масштабах, як в Європі.

Тому при відкритті мотузкового парку, потрібно враховувати те, що не кожен дорослий відвідувач захоче скористатися Вашим платним пропозицією. Краще робити великий акцент на дітей, які згодом стануть постійними клієнтами атракціону. Враховуючи вище сказане, слід зазначити, що при монтажі мотузкового парку потрібно робити великий акцент на дітей, але і не варто забувати і про дорослих. При виборі матеріалу ретельно вибирати потрібно мотузки, вони повинні бути міцними, щоб витримати людини будь-якої статури.

Що ж стосується місця розташування самого парку, то воно у багатьох асоціюється з відкритим простором. Але це вже особистий вибір кожного. Його можуть побудувати як на чистому повітрі (у парку, на вулиці), так і в приміщенні. І той, і той варіант має свої плюси і мінуси.

Якщо Ви зможете побудувати мотузковий парк у приміщенні, то великою перевагою його буде, повна незалежність від погодних умов. Так зможете приймати гостей протягом цілого року. Що стосується вуличного або паркового будови, то максимум зможете покликати до себе гостей з середини весни і до середини осені. До того ж навіть самий маленький дощик може злякати в останньому варіанті відвідувачів. Але при цьому всьому, будівля критого мотузкового парку вимагає великих грошових витрат і часу.Але яким би не був закритий парк, він ніколи не зможе передати тих відчуттів пригод, які завжди будуть супроводжувати лазіння на відкритому майданчику. Уявіть собі картину: цілий містечко, сплетений з одних мотузок, нагадує павутину між деревами – це так цікаво і захоплююче, що, навіть не сумнівайтеся, Ваші маленькі, і не тільки, відвідувачі просто в захваті.

Що ж потрібно для повноцінного відкриття мотузкового парку?

Прекрасним варіантом став би шматок парку, в якому, по сусідству вже є інші популярні атракціони. Саме в такому місці Ви ні коли не будете обділеними увагою клієнтів. До того ж, це відмінна реклама, без витрат на неї. Вибрати собі місце в міському парку буде не просто, на шляху до реалізації будуть стояти влади. Але є і інший спосіб, якщо в місті є інші приватні атракціони, то треба просто домовитися, про те, що Ви будете орендувати шматок їх площі.Більшість власників таких парків самі зацікавлені в збільшення своїх атракціонів, тому вони з радістю підуть Вам на зустріч.

Наступним етапом буде будівництво мотузкового парку. На сьогоднішній день є величезний вибір мотузяній продукції. Але для того щоб бути точно впевненим у якості вже готової конструкції, краще звернутися до спеціально навченим людям. Ці бригади в жаті терміни зроблять Вам по вищому розряду. Адже є така ймовірність, що звести парк своїми силами, буде не так-то просто. До того ж, при не правильній техніці монтажу, Ви можете піддати своїх клієнтів. А цього, звичайно, робити не варто.Виходячи з вищесказаного, краще витратити трохи капіталу на монтаж мотузкового містечка, ніж потім зазнати невдач.

Що стосується співробітників, то Вам знадобляться команда з інструкторів-альпіністів. Їх робота буде полягати в навчанні новоспечених альпіністів лазіння по мотузках. На роль такого персоналу зможете взяти не тільки професійних альпіністів, що може позначитися на грошах, але і простих спортсменів-туристів. У неробочий час територію парку повинна охороняти охорона, оскільки можна наразитися вандалізму якогось «ентузіаста».І ще потрібна людина, яка буде виступати в ролі менеджера, завданнями якого будуть спілкування з відвідувачами, продаж квитків, а також стежити за порядком у парку. А в ролі керуючого Ви самі можете виступити.

Та в кінці статті, хочеться відзначити найголовніше. Мотузковий парк – це атракціон, який, як не крутіть, але несе частку ризику для здоров'я відвідувача. Тому дуже важливо подбати про те, щоб кожен клієнт був застрахований. Не переживайте, що ці витрати вдарять по гаманцю. Адже вкладені гроші на страховку будуть не дорожче 20 рублів це зовсім не дорого, якщо враховувати, що сам квиток на парк коштує приблизно 300 рублів. А ці 20 рублів потім в майбутньому допоможе зберегти Вам купу грошей і нервів.

Ну, ось і все, готово. Залишилося тільки зробити прекрасну рекламу, яка зможе зачепити якомога більше відвідувачів. Але на цьому етапі навіть і не дивуйтеся, якщо Ваші клієнти і не чули раніше про такий вид розваги. Тому в рекламі все потрібно докладно описати, щоб кожен перехожий зміг зацікавитися і зрозуміти, що саме цей атракціон самий хороший спосіб проведення дозвілля.