Як відкрити аптеку у селі чи великому місті?

За ліками люди зверталися, спрямовуються і будуть звертатися завжди, тому аптечний бізнес завжди користується попитом. І в період економічних криз аптеки тільки в прибутку. Часто буває, що відвідуваність аптек в цей час тільки підвищується. Але не все так похмуро. Відкрити аптеку значно складніше, ніж відкрити будь-який інший торговельний пункт. Тут і всілякі обмеження, і доведеться отримувати набагато більше дозволів. Віра в успіх – це перше, що знадобиться для відкриття подібного роду справи.Ні для кого не секрет, що конкуренція в аптечному бізнесі досить велика, так само складні питання адміністративного характеру, і, звичайно, початковий капітал для відкриття потрібен чималий. За складання бізнес плану можете сміливо братися, якщо вас не лякають подібного роду труднощі і ви на 100% впевнені у своєму успіху!

Бізнес план фармацевтичної справи необхідно прорахувати від початок до кінця. Для початку потрібно визначити масштаби своєї справи. Буде невеликий аптечний кіоск або ж велика мережа аптек по всьому місту, чи навіть країні. Перед аптеки в певній місцевості потрібно вивчити ринок в цьому районі, дізнатися про склад і кількість населення, врахувати близькість населених пунктів, а може бути і розглянути варіант відкриття філій у всіх навколишніх населених пунктах. Добре складений бізнес план призведе до швидшому становленню та зростанню компанії без будь-яких затримок прибутку.Бізнес план повинен включати в себе часові рамки для всіх етапів становлення фармацевтичної справи.

Підбір приміщення – це один з важливих етапів. Згідно з постановами Моз Російської Федерації, приміщення аптеки (виробнича його частина) має бфть не менше 60 квадратних метрів. Якщо враховувати сантехнічний вузол, кабінет директора та бухгалтера, різні приміщення для персоналу, то площа аптеки повинна становити близько 80 квадратних метрів. Неоднозначним питанням є розташування аптеки. Якщо аптека знаходиться, наприклад, в центрі міста(біля станції метро), то кількість відвідувачів зростає.Але якщо подивитися на це питання з іншого боку, то гуляє в центрі міста чоловік, швидше за все, не піде в таку аптеку за дорогим ліками, що доктор прописав йому. Виходячи з цього, спальний район міста так само досить вдало підходить для відкриття в ньому аптеки. Але як відкрити аптеку в селі? У цьому випадку кращим вибором буде центр населеного пункту, де можуть перебувати сільська дума чи базар.Якщо кількість жителів населеного пункту не настільки велике, то можна розглянути варіант відкриття аптечного кіоску в цьому селищі, а в сусідньому селищі, який більший, — аптечного пункту. Розрахунок іде на те, що жителі прилеглих населених пунктів зможуть приходити або приїжджати у Вашу аптеку при необхідності.

На перших же етапах складання плану аптеки потрібно подавати заяви для отримання фармацевтичної ліцензії. Це дуже довгий і місткий етап. З першого разу в місцевій адміністрації отримати дозвіл на торговельну діяльність(особливо медикаментами), з першого разу – майже неможливо.

Після вибору приміщення потрібно зробити в ньому ремонт. На підлога – плитка, оздоблювальні матеріали повинні бути стійкими до вологи і дезінфікуючих засобів, а так само добре відбивати світло. Існує безліч норм для аптечних приміщень, з якими Ви ознайомитесь при проведенні ремонту. Такі норми, як: наявність приладів контролю за станом повітря, вологість повітря, вентиляція та каналізація, наявність пожежної сигналізації і т. п.

Після ремонту можна сміливо купувати обладнання: вітрини, стелажі, холодильне обладнання, шафи. Не варто забувати і про автоматизації аптеки. Існує велика кількість програм для фармацевтів з допомогою яких можна контролювати кількість медикаментів, ціну, термін придатності.

Дуже важливий етап – це підбір персоналу для Вашої аптеки. Всі працівники (крім прибиральниці) повинні мати фармацевтичну освіту. Це досить рідкісні і цінні співробітники, які непогано заробляють. Але не варто хапатися за першого зустрічного фармацевта, який бажає працювати у Вас. Варто знайти зацікавленого в прибутку компанії співробітника, який добре знає свою справу. Багато клієнтів не розбираються в медикаментах і потребують допомоги професіонала, щоб підібрати ті чи інші препарати.Для того, щоб знайти персонал досить помістити рекламу в інтернеті і в газетах або звернутися в рекрутингові агентства. Завдання ускладнюється при відкритті аптеки в селі. Може не виявитися фармацевта саме в цьому населеному пункті, в разі чого доведеться шукати працівників у найближчих, запропонувавши їм оплату проїзду на роботу і назад. Тим часом підшукати відповідного людини в населеному пункті, де відкривається аптека, запропонувавши пройти навчання у фармацевтичному училищі з подальшим працевлаштуванням.

Краще для Вас, якщо асортимент в аптеці буде великий. Потрібно пам'ятати як про нових якісних медикаментах, так і про старих, добре перевірених препаратах. Непоганий дохід приносять і супутні товари. Також слід пам'ятати про медичну техніку.
Трохи терпіння, віри в успіх – у Вас все вийде!