Як відкрити кулінарні курси

Ви любите і вмієте готувати? А тепер уявіть, що дуже багато людей не вміють цього і складніше глазуньи нічого в житті не готували, але готові вчитися і вбирати нові корисні знання як губка. Як на рахунок того, що б передати їм свої знання з приготування смачних і вишуканих страв? Останнім часом кулінарія стала дуже популярною, це видно з великої кількості різних телевізійних програм на синіх екранах, в яких недосвідчені новачки вивчають кулінарні премудрості під керівництвом кулінарних майстрів.Люди з великим задоволенням відвідують кулінарні курси, щоб навчитися всім азам цієї складної справи, та придбати необхідні знання, щоб порадувати своїх друзів і близьких.

Вибір приміщення

Для організації кулінарних курсів відмінно підійдуть найближчі ресторани та кафе. Як правило домовитися власником ресторану буде нескладно, найчастіше ресторани і кафе в спальних районах пустують в першій половині дня. Вам слід обійти розташовані поруч з вами заклади громадського харчування і поговорити з адміністрацією. Бути може, ваша ідея зацікавить кого-небудь із власників ресторанів або кафе і вони з радістю будуть співпрацювати з вами.

Аудиторія та рекламна компанія

Задумайтеся, для кого ви організуєте кулінарні курси, хто буде відвідувати ваші заняття. Швидше за все, ваші курси будуть цікаві молодим дівчатам, які зовсім недавно вийшли заміж і для жінок які знаходяться у декретній відпустці. Але не варто обмежуватися, кулінарія також приваблива і для багатьох чоловіків, адже не дарма переважна більшість кухарів світового рівня це чоловіки.

Для залучення клієнтів на свої заняття, дайте кілька оголошень в місцеві газети, розвісьте на вулицях свого міста яскраві рекламні листівки. Крім того, ви можете особисто ходити по дитячим майданчикам, великих супермаркетів і торгових центрів і вручати запрошення особисто в руки кожній дівчині і жінці з дитиною. Не рекомендується кидати оголошення в поштові скриньки, швидше за все його викинуть разом із стосом не потрібного сміття. Деколи, усне запрошення діє куди краще, ніж звичайна рекламна листівка.Якщо проведення курсів планується тільки в одному районі, то буде досить рекламних оголошень на дошках біля під'їздів.

Документація

Визначившись з аудиторією і вибравши місце проведення, перед вами постає наступна мета – збір необхідних документів. Для полегшення свого життя буде краще звернутися до фахівців, які зможуть організувати всі необхідні вам терміни. За це вам доведеться добре заплатити. Але, виходячи з практики, можна зробити висновок, що це економить не тільки час, а й нерви.

Персонал

Якщо ви вирішили, що курси вестиме інший чоловік, врахуйте, що обраний претендент ще й має бути цікавою особистістю і хорошим оратором. Так як заповнюваність груп безпосередньо залежить від особистої харизми людини, ведучого курси. Він зобов'язаний цікаво розповідати про процес приготування їжі і любити свою справу всією душею. Люди вирішили відвідати ваші курси будуть приходити до вас не тільки заради отримання кулінарних знань, але і заради простого спілкування і гарного проведення часу. Приємна та тепла атмосфера під час занять зміцнить ваш бізнес.

Програма занять

У наш час існує безліч різних навчальних програм, ви можете вибрати те, що вам ближче:

·  Вегетаріанська кухня;

·  Національна кухня (російська, індійська, китайська і тп.);

·  Страви для схуднення;

·  Дієтична кухня;

·  Дитяча кухня;

·  Середземноморська кухня;

Крім проведення кулінарних курсів для дорослих, ви можете проводити заняття для дітей середнього і старшого шкільного віку. Групу доведеться набрати більше, а вартість навпаки знизити. Так це ніяк не відіб'ється на вашій прибутку.

Крім вивчення конкретних рецептів страв, ви можете навчати і додатковим знанням:

·  Етикет поведінки за столом;

·  Оформлення столу;

·  Сумісність продуктів;

·  Вплив на здоров'я людини;

·  Калорійність страв і продуктів;

Режим занять

Заняття краще проводити кілька разів на тиждень. Набирайте невеликі групи, не більше п'яти-семи осіб. При великій кількості учнів можуть виникнути різні труднощі та проблеми в плані індивідуального підходу викладача до кожного учня.

Негативні і позитивні моменти діяльності

Найбільшим плюсом є те, що в нашій країні кулінарні курси ще не встигли отримати широкого розповсюдження, але попит серед населення досить високий, саме з цієї причини хороша і стабільна прибуток на найближчі кілька років вам гарантована. Говорячи про мінуси можна сказати, що перед вами виникають досить складні проблеми. По-перше, ви не зможете почати свій бізнес без фінансових вкладень, не маючи стартового капіталу. Вам будуть потрібні досить великі грошові вкладення, які окупляться далеко не відразу.По-друге, вам потрібен грамотний і кваліфікований викладач, який зможе навчити не тільки теорії.

Висновок

Вам може здатися, що організувати кулінарні курси і при цьому заробити хороші гроші дуже складно, адже мало охочих навчитися мистецтву приготування смачної їжі, так ще й платити за це. Але якщо ви зможете грамотно підійти до цієї справи і правильно організувати рекламу, то ваш бізнес отримає всі шанси стати успішним і прибутковим. Робіть все не поспішаючи і ніколи не опускайте рук при перших з'явилися труднощі і вже через пару місяців до вас підуть люди, які хочуть отримати знання, навчитися таїнств кулінарії.