Як відкрити секонд хенд

Торгівля вживаним одягом – це дуже прибутковий бізнес, так як конкуренція в цій області на порядок нижче, ніж у дорогих магазинів, які торгують елітним одягом. З кожним роком попит на дешеву одяг зростає. Економічна криза? Вам він не страшний, навпаки, він тільки збільшить кількість ваших клієнтів, через брак коштів вони будуть змушені звернутися до вас за більш дешевим одягом, хоч і далеко не найвищої якості.

Пошук приміщення

Ваш магазин одягу може перебувати де завгодно, головне щоб це місце посещалось людьми. Дуже часто подібні магазини відкривають у невикористовуваних приміщеннях, що перебувають на напівпідвальному поверсі. І цьому є своє просте пояснення. Так вже склалося, що велика кількість людей бажаючих придбати вживаний одяг соромиться зайти в магазини знаходяться у всіх на виду. А тихий і непомітний магазинчик, дорогу до якого можна легко знайти за вказівниками зайдуть спокійно і зроблять потрібні покупки.

Під час розробки бізнес-плану розгляньте такий варіант організації торгівлі як торгівля на ринку. Вибравши цей варіант, ви зможете значно заощадити на оренді місця, а натомість отримати деякі незручності для покупців, адже далеко не кожен чоловік погодиться ритися в купі одягу і приміряти її в примірювальній за шторкою. Крім того так різко збільшується ризик крадіжки товару.

Якщо ви все-таки знайшли відповідне приміщення, то першим вашим кроком стане проведення невеликого ремонту, але не варто робити з магазину вживаного одягу елітне ательє, краще приділіть більше уваги формуванню асортименту магазину.

Асортимент товару

Настав час приступити до формування асортименту вашого магазину. Постарайтеся врахувати, в якому районі ви плануєте відкриття секон-хенду. Якщо це буде район з великою кількістю новобудов, то найбільшою популярністю буде користуватися одяг для маленьких дітей і жіночий одяг. У сільській місцевості і промислових районах, найбільш ходовим товаром є джинси і чоловіче взуття. Пам'ятайте, що асортимент завжди повинен включатися в себе одяг, як для жінок, так і для чоловіків, батьки, вибираючи одяг для своїх дітей, обов'язково доглянуть що-небудь і для себе коханих.

Зверніть особливу увагу на те, звідки товар був привезений. Адже, як відомо, Англія славиться своєю високою якістю одягу, але у них вкрай рідко бувають великі розміри, також в Англії багато нової сучасної одягу, яка, напевно, приверне увагу молоді. А от у Німеччині одягу великих розмірів не в приклад більше, але якість залишає бажати кращого. Що стосується країн, що межують з Росією, то вони відрізняються вкрай низькою якістю і дуже коротким терміном експлуатації.Виходячи з цих причин, буде краще, якщо весь асортимент буде сформовано з товару, привезеного з різних країн, це дозволить кожному покупцеві знайти річ підходить саме йому. Намагайтеся купувати товар категорій «Екстра» і «Люкс». Такі речі, як правило, бувають хорошої якості і користуються великим попитом серед покупців. Великий попит = більше покупців = більше прибутку.

Пошук постачальників

Вибираючи постачальників свого майбутнього товару, уважно вивчіть список компаній, які здійснюють оптові поставки вживаного одягу. Для початку купіть всього потроху, трохи жіночого, трохи чоловічого та дитячого одягу і взуття. А вже згодом провівши аналіз, ви можете зробити висновки, на який вид товарів робити акцент, що користується найбільшим попитом. Намагайтеся весь час працювати як мінімум з двома або трьома постачальниками, це дозволить вам зробити вашу цінову політику більш лояльною і гнучкою по відношенню до покупців.Крім того, хто забороняє вам купувати вживаний одяг у своїх же клієнтів, зрозуміло, за досить низькою ціною, впевнений, що у кожного вдома знайдеться пара-трійка речей, які вже давно ніхто не носить, а викинути їх шкода. Але в цьому випадку вам доведеться вдатися до послуг пралень, ніхто не захоче носити одяг, який п'ять хвилин тому носив якийсь незнайомець.

Персонал

Що стосується підбору персоналу, то для роботи вам вистачить двох чи чотирьох чоловік. Приблизно тридцяти – сорока років, до цього віку у людей вже є певний життєвий досвід і досвід роботи. Так ваші співробітники зможуть дати кілька порад покупцям, а це в свою чергу збільшить ваші продажі. У кожній партії товару існує група речей, які ніхто не купує навіть після багаторазового уцінці. Не поспішайте відразу ж ліквідувати ці речі. Ви можете продати їх на підприємство для використання в якості обтирального матеріалу.Крім того, ці речі можна продати на різні підприємства, для подальшої переробки.

Реклама і просування

Як і будь-який інший вид бізнесу, ваш магазин вживаного одягу просто потребує добре спланованої рекламної компанії. Для залучення до себе уваги покупців ви можете використовувати різні способи розкрутки. До них відносяться: розклеювання оголошень на стовпи та дошки оголошень будинків, роздача рекламних листівок на вулицях, оголошення в кількох місцевих газетах та радіо.У пригоді вам стане сторінка вашого магазину в різних соціальних мережах, де мешкає нинішня молодь, адже у них далеко не у всіх є достатня кількість грошових коштів на придбання нової і брендового одягу, а батьки відмовляються давати гроші.

Висновки

Відкриття магазину торгує вживаним одягом – це досить прибутковий бізнес, який при правильному підході принесе вам гарний прибуток вже в перші місяці свого існування. Грамотно проаналізуйте місцевість і своїх конкурентів, може бути, там ще знайдеться місце і для вас?