Як відкрити солярій

В наші дні відкриття солярію вважається дуже перспективним і прибутковим бізнесом, багато починаючі підприємці починають свій бізнес саме з нього. На ринку існує безліч різних сервісів, що надають подібні послуги. Але в цій ніші знайдеться місце і для вас. Адже у багатьох великих містах подібні заклади поки відсутні, і ви можете поборотися і зайняти своє місце під сонцем.

Оформлення необхідних документів

Перед відкриттям свого салону засмаги вам знадобиться отримати всі дозволи та оформити декілька потрібних документів. Далеко не останнє місце в цьому списку паперів займає дозвіл від санітарних служб і право на проведення лікувально-оздоровчих процедур. Ці два документа стоять на чолі списку, їх наявність строго обов'язково. Наступний важливий момент – це збір всіх дозволів і ліцензій на право надання послуг у персоналу, огляд обладнання і приміщення.

Пошук приміщення

Пошук приміщення – це один з найбільш моментів відкриття свого бізнесу. З ходячи з практики неправильний вибір приміщення може розорити починаючого підприємця протягом кількох перших місяців існування салону. Якщо орендна плата буде занадто висока або місце буде не дуже популярним, то вам доведеться віддавати практично весь свій прибуток на погашення боргів. А в не сезон ви можете взагалі опинитися в мінусі. Не варто забувати, що вам знадобиться близько трьох місяців на розкрутку свого салону, і протягом усього цього часу прибуток буде мінімальна.Тому намагайтеся знайти приміщення, яке повністю підійде вам по співвідношенню ціна/якість. Для старту вашого салону засмаги вам вистачить приміщення розміром до п'ятнадцяти квадратних метрів.

Купівля устаткування

Після вибору приміщення настав час, щоб придбати необхідне обладнання. Купівля самих машин для засмаги – не дешева справа. Якісне обладнання західних виробників може коштувати від десяти або навіть двадцяти п'яти тисяч доларів. Але ви можете поступити більш грамотно і заощадити, купивши колишнє вживання обладнання з-за кордону. Тільки колишнє у вживанні устаткування варто вибирати дуже ретельно, буде краще, якщо ви скористаєтеся послугами професіоналів.Крім того, вам знадобиться меблі, а якщо ви вирішите надавати додаткові послуги, вам слід придбати і інше устаткування, наприклад, масажні столи і вітрини.

Додаткові послуги

Надання додаткових послуг принесе вам додатковий прибуток. Ви можете пропонувати клієнтам вітамінні коктейлі і чай, масаж та послуги манікюру. Крім додаткових грошей це ще й додасть солідності вашому закладу. Дуже часто в соляріях пропонується досить широкий вибір косметичних засобів, різні креми і гелі для засмаги. Поважаючий себе салон зобов'язаний мати їх.

Персонал

На початку розвитку свого бізнесу потрібно економити на всьому, саме тому візьміть на себе функції бухгалтера і керівника. Найміть двох дівчат для позмінної роботи в салоні, плюс – вони можуть виконувати функції прибиральниці. Дуже важливо підбирати людей, які реально оцінюють ситуацію, вони повинні розуміти, що в цій професії немає кар'єрного зростання, а зарплата не буде сильно зростати. Але все-таки вам треба стимулювати свій персонал і в разі надання додаткових послуг запропонуйте їм відсоток від продажів.Ваш персонал зобов'язаний уважно і шанобливо ставитися до клієнтів, культурне ставлення до клієнтів позитивно позначається на залученні нових відвідувачів, крім того, це половина вашого успіху.

Реклама і просування

На перших порах витрати на рекламу складуть приблизно п'ять тисяч доларів. До них відносяться витрати на приготування листівок, зовнішньої реклами, візиток тощо. Введіть систему знижок і пільг для окремих випадків, наприклад покупці абонемента і тому подібного. У вашого салону повинна бути помітна і яскрава вивіска, на що витратяться ще близько п'ятдесяти тисяч рублів, а недалеко від салону краще розмістити покажчики, які показують місцезнаходження солярію. Багато виробники і дилери обладнання мають спеціальні пропозиції в області організації даного виду бізнесу.Їх фахівці допоможуть вам швидше і простіше вирішити багато спірні моменти, пов'язані з відкриттям свого солярію, з їх допомогою ви зможете грамотно скласти бізнес-план і навчити персонал і т. п.

Відкриття свого солярію – справа важка і клопітка, але не дивлячись на це дуже прибуткова. Зараз багато продавців соляріїв можуть надавати послуги консультантів у питанні розвитку даного виду бізнесу, вони можуть допомогти вам здійснити всі ваші задуми і підказати, як найбільш вигідно відкрити свою студію засмаги. Успіхів вам у реалізації всіх ваших ідей!