Як заробити на печатках

У цій статті ми проаналізуємо бізнес, так би мовити, з родзинкою (у чому вона полягає, ви зрозумієте пізніше), в основі якого лежить виготовлення печаток. Ця бізнес ідея насправді може викликати досить велику хвилю емоцій. Адже посудіть самі, можна заробляти на виготовленні печаток! Отже, давайте все ж емоції приберемо в бік, і приступимо до справи.

На сьогоднішній день, нові підприємства відкриваються мало не щодня. Серед них приватні юридичні контори, філіали компаній і фірм і т. п. І, по суті, кожній такій конторі необхідна своя печатка. Таким чином, нашим завданням є залучення подібних потенційних клієнтів, зробивши їм пропозицію по виготовленню печаток високої якості. З точки зору клієнтської бази начебто зрозуміло. Тепер потрібно поговорити про найнеобхіднішому, щоб наш бізнес нормально функціонував. Тобто про обладнанні.Отже, вам знадобиться принтер, спеціальне програмне забезпечення на комп'ютері (тобто комп'ютер теж потрібен) і для самого процесу виготовлення печаток — відповідне обладнання. Це справа, по суті, ніяких специфічних навичок не вимагає. Головне серйозно відноситися до справи і бути акуратним. Створювати друку можна з різного роду матеріалів і за різними технологіями. Найбільш популярними матеріалами, з яких роблять кліше печатки є твердий і рідкий фотополімер, мікропориста гума, і проста гума.Для початку свого бізнесу найвигіднішим (з точки зору мінімізації витрат та максимізації якості) є твердий рідкий фотополімер.

Виробничий процес виглядає приблизно наступним чином. В особливій програмі для малювання печаток або в будь-якому іншому графічному редакторі (перший варіант, звичайно ж, краще і професійніше) малюється сама друк (тобто її негатив). Далі за допомогою принтера на плівці цей негатив роздруковується. Необхідно роздрукований негатив обклеїти, так званої, бордюрної стрічкою. Висота майбутньої друку дорівнює висоті бордюру. Далі створюємо форму заливки. Її заливаємо фотополімером, зверху на який накладаємо плівку (прозору).Після, затискаємо форму склом і відправляємо в відповідну камеру (експонируючу), де вона засвічується з обох сторін. За фактом засвічення, тверднуть світлі ділянки фотополімеру, а темні залишаються рідкими. Після цього форму необхідно промити водою. На цьому етапі кліше для друку, по суті, ми вже отримали. Йому лише треба дати остаточно затвердіти, знову опустивши його в експонируючу камеру. Ось, власне, і все.

Одна така друк по собівартості постане вам приблизно в десять рублів. А ось її ринкова ціна сягає двохсот п'ятдесяти карбованців. Таким чином, з одного друку чистий прибуток отримуємо у розмірі двохсот сорока рублів. Цікаво, чи знає хтось бізнес який приносить двісті сорок відсотків прибили?

Ще одним важливим моментом є дозвіл на твір печаток. Щоб уникнути проблем на законодавчому рівні, потрібно щоб разом з макетом друку клієнт приніс з міліції дозвільні документи.

З точки зору обсягів виробництва, то, зазвичай, на одного клієнта, який замовляє друку для свого підприємства, припадає кілька «внутрішніх» штампів і близько трьох примірників самої печатки. Пам'ятайте також про те, що штампи і печатки не служать вічно і незабаром клієнт знову постукає в двері вашого офісу.

З точки зору витрат на бізнес, вони наступні:

1. Автоматична мийка — до 5 тисяч рублів.

2. Експозиційна камера — до 16 тисяч рублів;

3. Принтер — до 6 тисяч рублів;

4. Програмне забезпечення для створення макетів печаток — до 3 тисяч рублів;

5. Комп'ютер — до 35 тисяч рублів;

В результаті, ваші початкові витрати не перевищать 65 тисяч рублів.

З точки зору рентабельності, тут все буде залежати від кількості залучених клієнтів. Середня щомісячна прибуток може досягати декількох сотень тисяч рублів. Все у ваших руках. Успіхів вам!