Як заробити, викладаючи хореографію

Вам хочеться заробляти? Прекрасне бажання! Трохи подумавши над тим, де можна себе реалізувати, ви вирішили стати хореографом. Відмінна професія, яка може приносити вельми непоганий дохід, а також розвивати вас і підтримувати в хорошій формі. Тепер питання: а як зробити перший крок до цієї мети? По-перше, все залежить від того, який напрямок хореографії ви збираєтеся викладати. Можливо одне, а можливо і декілька.Обов'язковий порада кожному, хто вирішив себе реалізувати, — підходити до справи розумно і виставляти на показ лише перевірені козирі, які вже важко буде побити. Не кидайтеся в брейк данс, якщо більше обізнані в джазі, не рвіться ставити балет, якщо не знаєте, що таке третя позиція рук. Пам'ятайте, що вам потрібно максимально успішно почати свою справу і закріпитися в ньому, а це значить – вразити людей і дати їм якісні знання. Візьміть напрямок, в якому ви розбираєтеся найбільше.

Визначаємо програму

Після вибору хореографічного напряму уявіть, що ваш потенційний роботодавець просить вас розповісти, чим ви збираєтеся займатися з людьми протягом як мінімум року або, на худий кінець, півріччя. Складіть план на цей термін. Визначте творчу програму, яку потрібно буде виконати за цей період: скільки занять провести, скільки танців поставити, чому навчити учнів, скільки влаштувати концертів. Не виключено, що один або два рази в рік ви будете влаштовувати звітні концерти.

Створюємо урок

Тепер варто подумати про структуру і типі своїх занять. Чи це будуть тренінги, лекції, або заняття з фізичним навантаженням, а можливо всього потроху.
Встановіть часові рамки заняття: годину, півтора або два. Але пам'ятайте — чим довше триватиме ваш урок, чим він буде одноманітніше і важче, тим менше задоволення принесе вашому клієнту. Від цього постраждають результати. Рекомендована норма — година, півтора, а то і 40 хвилин.
Тепер, виходячи з часу, накидайте план вашого заняття. Вважається обов'язковою наявність у занятті разогревочної частини (розминки), основний і розслаблюючій. Також бажано включити в план розтяжку на різні групи м'язів. Ретельно опрацюйте ваш план, чітко визначивши, які вправи ви будете давати людям і якими термінами будете користуватися.
Як кажуть, пісня роботу проводить, а в даному випадку — музика. Підберіть музичні треки, відповідні вашому напрямку, а також кожному з розділів заняття. Бажано, щоб вони були різноманітними, тоді і ваше заняття пройде цікавіше.
Також важливо визначити, яким реквізитом ви будете користуватися (якщо вам необхідний). Взагалі, на перших заняттях можна обійтися і без нього, так як це зменшить ваші витрати або запобіжить їх зовсім.

Шукаємо квадратні метри

Тепер, маючи чітке уявлення про те, що ви будете викладати і як це робити, вирушайте шукати підходяще приміщення для своєї справи. Тут можливі кілька варіантів:
1. Зняти приміщення в оренду.
2. Влаштуватися викладачем у приватну танцювальну школу.
3. Набрати студію в якому-небудь навчальному закладі, коледжі, інституті чи школі (до речі, тут велика ймовірність того, що ви отримаєте бажаний клас, так як будь-який навчальний заклад вітає творчу ініціативу та взаємовигідні ділові відносини).
Вибирайте, що вам по душі.

І наостанок...

Ну, тепер залишилося тільки запастися упевненістю в собі і, як кажуть, у добру путь. Пам'ятайте, що ви вже практично хореограф, знаєте, що вам потрібно і як цього домогтися, тому чітко тримайтеся своєї мети і ні на хвилину не сумнівайтеся у своїх силах. І у вас обов'язково все вийде!