Займаємося освітлювальним обладнанням

Зайшовши в будь-які фірмові фотомагазини, просто жахаєшся, які там ціни на різні види освітлювального обладнання для професійних фотографів. Наприклад, найскромніші комплекти від Elinchrome, Contra або Prograf стоять більш ніж 1,5 тис. доларів...

Само собою розуміється, грамотність населення фотографії вельми збільшилася після виходу на наш ринок хороших напівпрофесійних камер таких знаменитих «гігантів», як Minolta, Canon і Nikon... ціна на них в районі 300 доларів.

Варто також пам'ятати про незліченні конторах, які роблять фото на документи. Тут техніка для освітлення варто вкрай давня (сам недавно фотографувався — видовище жалюгідне).

Даний бізнес буде актуальний тим людям, які не бажають » мильницею клацати своїх рідних на тлі килимок з оленями», а хочуть розвинути власну майстерність у натюрмортном або портретному жанрі.

Зробивши невелике дослідження, ми прийшли до висновку, що близько шістдесяти відсотків людей, які мають фотоапаратами, знімають для сімейних альбомів, щоб після роздавати фотографії своїм друзям і близьким людям; ті, хто володіє «цифрою», печаткою не заморочиваються, а просто зберігають все це у себе на комп'ютері. Решта сорок відсотків, помітивши в журналах або на виставках чудові роботи фотографів, починають замислюватися: що ж мені заважає зробити щось подібне?

Як виявилося, головною перешкодою є ціни. Для того щоб людині спробувати свої сили на терені фотографа-портретиста — від цін на освітлювальне обладнання можна просто впасти в непритомність. Якщо ж робити що-небудь своїми силами з уламків діапроекторів і настільних ламп, крім того, що результати зйомки будуть не передбачуваними, цей чоловік сам себе поставить в положення, м'яко кажучи, комічне.

Ідея для бізнесу, яку можна реалізувати в домашніх умовах полягає в тому, щоб для фотостудій будинку виготовляти освітлювальне обладнання. Можна також встановлювати це обладнання у замовників, разом з оперативної коригуванням всіх необхідних параметрів.

Провівши нескладні порівняння, розуміємо, що справа того варта. Наприклад, за «фірмовий» софтбокс ви заплатите близько $150, при цьому його неможливо використовувати з «нерідними» імпульсними освітлювачі. Саморобний буде коштувати близько трьохсот карбованців. «Фірмові» спалахи стоять близько $150. Переробивши стару радянську спалах, ви витратите не більше 150 рублів.

З «розв'язками» окрема історія. Тільки вкрай дурний і «сміливий» фотограф підключить до імпортної камері радянську спалах. Тут потрібна так звана «розв'язка». Купити її просто не можна, саморобна потягне максимум 100 рублів.

Для зйомки в студії одне джерело освітлення не варіант, тому потрібна оптична синхронізація. За «фірмовий» ви заплатите від 500 рублів, саморобний, залежно від чутливості, буде коливатися в ціні від 70 до 100 рублів.

Фірмові кріплення розсіюють і відображають парасольок коштують від 400 рублів, саморобні — від 30 рублів.

Можна продовжувати. Важливо зазначити, що три комплекти обладнання у нас вже вийшло виготовити: один забрали в одній з фотостудій, другий залишив для себе, а третій віддав другу-фотолюбителеві. Важливо, що всі залишилися задоволені.

Фотообладнання, яке ви зробите самі, практично не буде відрізнятися від фірмового за зовнішніми характеристиками. Таким чином, питання «престижу фотостудії» відразу знімається.

Домогтися необхідних результатів можна наступним чином:

— Провести маркетингові дослідження або, якщо завгодно, займайтеся «промисловим шпигунством». Для цього вивчайте у фірмових фотоцентрах характеристики, властивості та асортимент пристроїв.

— Розставте пріоритети. Зрозумійте що важливіше всього для студій.

— Увімкніть «інженерну голову»

— Шукайте в інтернеті щось схоже.

— Походіть по магазинах (комісіонки, садівник і городник, стройтовари, барахолки), де ви знайдете практично все, що вам потрібно і приступайте до виготовлення обладнання.

Успіхів вам!