Заробіток на фотостоках

Ні для кого не секрет, що заробляти можна самими різними способами. Хтось вибирає постійну п'ятиденну роботу, отримуючи оклад; хтось займається бізнесом, вкладає свої власні гроші або кошти інвесторів, ризикує, а потім або заробляє, або ні; а хтось вирішує працювати фрілансером. Останній варіант, до речі, може стати також відмінним способом навіть для тих людей, які вибрали перший і другий спосіб. Фрілансер може працювати тоді, коли йому зручно і є час, формуючи, таким чином, свій додатковий або постійний дохід.Фрілансером можна працювати в самих різних галузях. Так, можна легко працювати як програмістом, дизайнером, журналістом, так і початківцям фотографом. Усім фахівцям знайдеться місце в глобальній мережі інтернет.

Якщо у вас є фотоапарат, ви любите робити оригінальні фотографії, то це хобі вам може принести реальні заробітки. За кожну зроблену вами фотографію можна отримати досить непогані гроші на фотостоках.

Що таке фотосток?

Фотосток або фотобанк являє собою своєрідного посередника між продавцем фотографій і потенційним покупцем. На таких фотостоках ви викладаєте свої унікальні роботи, а сервіс є майданчиком для їх продажу. Для того, щоб почати працювати з такими сервісами, необхідно лише пройти обов'язкову реєстрацію на тому чи іншому ресурсі. Звичайно, у вас виникне логічне запитання: кому знадобилися ваші фотографії? Відповідь гранично проста: газет, інтернет-сайтів, різним друкованим виданням.Кожній газеті або сайту необхідні унікальні і ніде не зустрічаються фотографії, тому багато заходять на фотостоки і вибирають те, що необхідно їх тематики. Вартість фотографій на фотостоках досить низька, що дозволяє покупцям купувати їх оптом, а вам більше фотографувати і ділитися з професіоналами і любителями своїм баченням світу.

Ви маєте можливість фотографувати все, що завгодно. Якщо вам подобається фотографувати природу або тварин, то вперед! Але все ж для того, щоб ваші фотографії користувалися попитом і їх легше було б продати, варто розібратися з найбільш затребуваною тематикою того чи іншого фотостока. Як правило, всі необхідні рубрики прописані на сайтах. Можливо, ви знайдете саме те, що до вподоби вам. Варто зазначити, що сьогодні найбільш поширеною вважається бізнес-тематика, особливості, фотографії людей.Але буде добре, якщо ви надасте цілий спектр фотографій, щоб був зрозумілий ваш індивідуальний стиль.

Варто також зазначити, що для того, щоб працювати на фотостоках, вам необхідно хоча б трохи розбиратися в фотошопі або іншому іншому редакторі фотографій. Без цього ви просто не зможете пройти іспит на тому ж фотостоке при реєстрації. Якщо ж ви ніколи з цим не стикалися, то у мережі можна знайти величезну різноманітність інструкцій і навчальних курсів.

Що вам знадобиться для продажу фото?

1) Доступ до мережі інтернет

2) Фотоапарат (бажано дзеркальний і хороший)

3) Бажання фотографувати і прагнення показати своє власне і незвичайне бачення світу

4) Базові знання фоторедактора Photoshop, бажано Lightroom (замість лайтрума можна використовувати Camera Raw)

5) Хороша фантазія і уява

6) Вільний час для цієї творчої роботи.

Які фотостоки можна використовувати?

Якщо ви вирішили спробувати стати фотографом-фрілансером, то варто ознайомитися з характеристикою основних найбільш поширених фотостоков.

Istockphoto є одним з найперших і популярних фотостоков в світі. Перед тим, як модератори дозволять вам здійснити реєстрацію, ви повинні пройти невеличкий іспит з десяти фотографій. Перевірку тут, мабуть, можна назвати найбільш складною, тому пробувати свої сили тут бажано тоді, коли у вас з'явиться досвід роботи на фотостоках. Більш того, для реєстрації вам обов'язково знадобиться ксерокс закордонного паспорта. Так що якщо він у вас не оформлений, то можете навіть не пробувати працювати в цьому фотобанку.

Dreamstime – це відмінний ресурс, щоб вперше почати працювати з фотостоками. Сайт можна назвати дійсно невибагливим, і там беруть практично всі знімки. Але з іншого боку, і купують їх там значно рідше. Проте для новачка буде дуже корисно дізнатися, що його роботу взяли на продаж і яким чином вона продається. Варто відзначити, що цей фотосток англомовний, але навіть якщо ви не знаєте англійську мову в ідеалі, то вам допоможе дуже зручний інтерфейс і навігація.Для того, щоб реєструватися на сайті, вам не потрібно буде проходити іспити, і закордонний паспорт також не потрібно.

Shutterstock – досить гарний і приємний по дизайну сайт, де для реєстрації вам також знадобиться закордонний паспорт. Але ось іспит тут пройти буде набагато простіше: потрібно всього три фотознімки, перевірка яких проходить набагато простіше. Правда, платять тут значно менше – всього 0,25 доларів за фотографію будь-якого розширення. Але можна з упевненістю сказати, що ця ціна з легкістю перекривається кількістю продажів. Новачкові на цьому сервісі можна легко заробити більше ста доларів в місяць. Напевно, цей фотосток ідеальний для початку такої діяльності.

Fotolia – фотосток, який не вимагає ні проходження іспиту, ні пред'явлення будь-яких документів. Даний фотосток відмінно підходить для початку робіт, так як реєстрація дуже проста, і ви можете виводити гроші на свій рахунок webmoney.

Lori – це російський фотосток, створений порівняно недавно. Іспит там проходити не потрібно, а от реєстрація досить заморочена, так як вам доведеться підписувати письмовий договір і висилати його в Лорі, поки даний фотосток ще не навчився повертатися обличчям до фотографів.

Також варто відзначити такі фотобанки, як Crestock, 123rf, Bigstockphoto, PhotoStockPlus, FotoMind, Can Stock Photo, YAY micro, AreaImage, 123RoyaltyFree, ImageVortex, Scoopt, Русфото, Интерпресс, Український фотобанк, Депозитфото та інші.
Отже, можна з упевненістю сказати, що фотостоки являють собою дуже зручну і хорошу платформу для заробітку. Всі заробітки безпосередньо залежать від вашого бажання. І якщо в перші рази ви отримаєте декілька центів за фотографії, потім ви з легкістю зможете продати якийсь шедевр за пару сотень доларів.

Що ж може дати вам заробіток на фотостоках?

·  Ви можете додатково заробити;

·  Надалі можна зробити цей вид заробітку основним і дуже прибутковим;

·  Ви зможете зробити свої фотографії більш якісними;

·  Зробити фотографії з домашнього архіву» затребуваними.

Скільки можна заробити?

Тут все залежить від якості і тематики фотографій, на кожному фотостоке ви можете переглянути найпопулярніші продажу, зробити висновок в якому напрямку рухатися. Буде дуже добре, якщо ви нащупаете свою нішу, і будете розвиватися тільки в ній. Один мій знайомий фотографує текстури: цегла, асфальт, пісок, каміння; також не гребує фотографіями трешу: ями на дорогах, звалища, брудні узбіччя, купи сміття. Він знайшов свою нішу і досить багато знімає, зараз його заробіток складає близько 2000$ щомісяця (за його словами).
Деколи, секрет заробітку в обсягах які ви викладаєте на фотостоки, так як деякі компанії мають з фотостоками договори про підписку на поставку нових фото і всі ваші фотографії автоматично викуповуються, але за низькою ціною.

Звичайно, іноді може просто пощастити і ваше фото потрапить в топ покупок, але везіння це не стабільно, якщо ви дійсно хочете заробляти на стоках, вам потрібно приготуватися до важкої і неприємної роботи, тоскний в плані підготовки фотографій до відправки на модерацію, так як вимоги до фотографій дуже високі.

Можливо вам пощастить і це саме ваш бізнес! Слідкуйте за новими бізнес-ідеями на нашому сайті Busidea.ru!