Заробляємо на розведення в домашніх умовах їжаків

Говорячи про вихованців, то, насамперед, в голові з'являються всілякі образи морських свинок, хом'яків, собак і кішок. Історично склалося так, що частіше за все, саме цих тварин, воліють для утримання в умовах квартири або будинку, в якості вихованців. Безсумнівно, це лише мала частина представників фауни, яких можна утримувати вдома любителям пернатих або чотириногих друзів. У сучасної людини в квартирі ми сьогодні можемо зустріти дуже екзотичних тварин – мавп, рисей, карликових кроликів, кімнатних свиней і навіть гігантських равликів ахатин.Ну, а тим, хто є шанувальником найбільш цікавих зверков, у своїх квартирах можна містять навіть... їжачків.

Незважаючи на те, що їжаки мають колючий і грізний вигляд, вони в нашій країні завоювали достатню популярність як домашні тварини. До життя в квартирних умовах вони легко адаптуються до людей звикають швидко і можуть стати ручними повністю. Їжачки є дуже допитливими і рухливими. Їх можна випускати з клітки, щоб по квартирі вони вільно бігали. По суті, їх поведінку трохи нагадує собак і кішок. Вони можуть даватися в руки, випрошувати ласощі і дуже зріднитися зі своїм господарем.Крім цього, вони досить просто піддаються дресируванню, втім, іноді дозволяють собі несильно кусатися і фиркати. Люди, які їжаків містять у себе в квартирах, розповідають, що з ними в житті не засумуєш.

У світі на сьогоднішній день налічують їжаків 23 видів. Їх можна зустріти практично на всіх континентах. І 5 видів їжаків мешкають на території нашої країни. Більшість з них є нічними тваринами. А взимку зазвичай вони схильні впадати в сплячку. Тому, коли їжак, який живе у вас в квартирі, перестає рухатися, лякатися не варто. Ймовірно, він впав у сплячку. Їжаки живуть до восьми років. Все залежить від раціону харчування, природних умов і виду.

Розведення їжачків, в умовах їх популярності серед любителів екзотики, є привабливою бізнес ідеєю. Їх можна утримувати в прямокутних металевих клітках з дном, яке висувається. Подібного роду клітини легко чистяться, мають естетичний вигляд і довговічні. Та і в такій клітці дуже зручно за їжаками спостерігати. А підтримувати високий рівень чистоти і гігієни дозволить висувне дно. Для повноцінного розведення їжаків, висота клітки повинна бути не менше тридцяти сантиметрів. З точки зору площі, потрібно не менше половини квадратного метра для однієї тварини.

Для комфортного існування їжаків, необхідно невеликий шар соломи покласти на дно клітки. В залежності від ступеня забруднення її слід щодня міняти, або частково, або повністю. Для позбавлення від неприємних запахів, підстилку можна обробляти спеціальним дезодорантом.

Встановіть в клітку невеликий будиночок для кожного їжачка. Поруч з ними розташуйте поїлки та годівниці. Діставайте їх щодня і добре промивайте під гарячою водою. А для дезінфекції годівниці раз в два тижні необхідно обливати окропом. Часто буває так, що страждають їжаки від кліщів і бліх. Щоб у вашій клітці вони не завелися, разом з соломою, на дно, покладіть невелику кількість сушеної ромашки. Запах ромашки буде відлякувати кровососів.

В домашніх умовах годувати їжаків ви можете практично що завгодно. З насолодою вони є різні овочі, яйця, рибу, молоко, сир, хліб, варену печінку, м'ясо, ягоди і фрукти і т. п.. У нормальних умовах єжи воліють земноводних, птахів, рептилій, і дрібних гризунів.

Взимку (не завжди, звичайно) єжи можуть впасти у сплячку. Прокидаючись навесні, вони приступають до пошуків пари. Потрібно бути обережними, якщо ви плануєте утримувати відразу декількох тварин. Самці можуть влаштовувати бої за самок. Вагітність у їжаків протікає до двох місяців. Самка в цей час приступає до будівництва гнізда з моху, сухого листя, соломи і трави. Потурбуйтеся, щоб все це знаходилося у вільному доступі. Їжачиха, за один раз, може народити від одного до семи малят і про них піклуватися протягом декількох місяців.

Після цього маленькі ежата стають повністю самостійними і можна, відсадити їх по окремим клітинам, продавати. Вартість цих тварин, до речі, на всіляких сайтах коливається від двох до десяти тисяч рублів. На цих же сайтах, для розведення, у вас є можливість купити кілька їжаків.