Заробляємо, надаючи нотаріальні послуги

Не дивлячись на те, що в нашій країні діяльність нотаріальних контор нотаріусів підприємницької не вважається, що ці організації і фахівці заробляють дуже навіть непогані гроші. Тому відкрити нотаріальну контору або стати нотаріусом цілком відмінна ідея. У даній статті ми спробуємо розібратися більш детально в цьому питанні.
В першу чергу, для відкриття нотаріального кабінету, ви повинні мати ліцензію нотаріуса. Тому, для початку, необхідно дізнатися, яким чином стають нотаріусами. Найголовніше, ви повинні володіти вищою юридичною освітою, без якого потрапити в дану високоперспективну сферу діяльності ви не зможете ніяк. Отже, якщо ви розумієте, що професія нотаріуса це ваше, але поки ще не маєте відповідних знань, тоді ваш шлях лежить до найближчого ВУЗу на юрфак. Якщо ж з освітою юриста склалося, то даний момент ви можете пропустити і рухатися далі.
А далі, вам потрібні практичні знання. У вашому місті напевно є нотаріальні контори. Стажируйтесь там. При цьому, не має ніякого значення, установа це приватне чи державне. Закон передбачає практичний досвід зі строком більше ніж один рік. Винятки існують. Якщо раніше ви працювали юристом, тоді, щоб вас допустили до іспитів, вистачить і шести місяців практичного досвіду. Насправді, цей етап один з найбільш складних, і кожен, хто мріє відкрити власний нотаріальний кабінет, зобов'язаний через нього пройти.Головною складністю тут є саме пристрій на стажування до нотаріуса, що зробити вкрай складно. Ця вакансія надзвичайно приваблива і, як правило, є досить багато охочих її зайняти. Таким чином, мати потенційну можливість стати нотаріусом можуть, в основному, хороші знайомі і родичі вже працюючого нотаріуса.
Якщо питання з проходженням практики вирішено, ви готові до наступного етапу. Тепер необхідно здати кваліфікаційний іспит. Він потрібен для того, щоб отримати ліцензію на можливість займатися нотаріальною справою. Багато складнощів може викликати і це крок. Найбільшою проблемою тут відзначимо брак практики. Адже погодьтеся, може бути просто недостатньо практики протягом лише одного року, щоб успішно скласти іспит. Якщо на всі екзаменаційні запитання відповіді дані та сам іспит зданий, тоді ви отримаєте ліцензію протягом місяця. Вона дасть вам право приступити до нотаріальної діяльності.
Найцікавішим є те, що після отримання відповідної ліцензії, необхідно ще (в доповнення до всього вищевикладеного) отримати відповідні дозволи на те, щоб відкрити нотаріальну контору. Цим займаються органи нотаріальної палати та юстиції. І це дозвіл отримати не так то й просто. Наприклад, якщо, на думку вищезгаданих органів, в регіоні, в якому ви проживаєте, нотаріальних контор достатньо, тоді, найімовірніше, вам відмовлять.Таким чином, потрібно бути готовим, що після проходження всього цього нелегкого шляху, до того, що вам просто не дадуть в своєму населеному пункті можливості надавати послуги і відкрити контору. І наостанок. У разі, якщо з моменту отримання ліцензії протягом 3 років у вас так і не вийде зайнятися діяльністю нотаріуса, тоді ви повторно повинні будете скласти відповідний іспит.
Таким чином, шлях до відкриття нотаріальної контори і до посади нотаріуса дуже непростий і довгий. Однак, якщо вам посміхнеться удача і ви все-таки знайдете своє місце в цьому надзвичайно прибутковому і перспективному справі, ви зможете значно змінити своє життя. Звичайно ж, в кращу сторону. Величезним плюсом тут є обмеження в кількості інших нотаріусів, тому ви навряд чи коли-небудь відчувати труднощі з браком клієнтів.
До речі, вирішивши відкрити нотаріальну контору, ви будете не має права займати керівні посади, займатися підприємницькою діяльністю. Якщо для вас це не проблема, тоді бажаємо успіхів!