Журнал угод трейдера? Так кому він потрібен?

 

Журнал угод трейдера? Так кому він потрібен?

Поспішаю розповісти вам про ... Стоп! За назвою і так зрозуміло, що мова піде про журнал угод трейдера. Ви ведете його? Що ви записуєте? Чи здатний допомогти журнал трейдера і чим? У всіх цих питаннях буду розбиратися, почнемо!

Але на самому початку поясню ситуацію з веденням блогу. Йому вже п'ятий місяць йде, весь цей час публікував пости 1-2 рази в тиждень, тільки по понеділках і четвергах. Було багато незрозумілого, це абсолютно нова сфера діяльності для мене, не приховую - дуже цікава! Тепер же постараюся писати набагато частіше, вільний час є, бажання теж! Тому заходите в будь-який час, сподіваюся, знайдете для себе щось корисне! Буду радий!

Тепер до теми статті. Кому потрібен торговельний журнал угод? Повірте, це зовсім не марна річ, як може здатися з першого погляду. Трейдинг - це бізнес, де немає начальника, де немає премії за хорошу роботу і окладу за погану. По суті, скільки ви заробляєте, залежить тільки від вас! Якщо ви поганий трейдер - значить, терпите збитки. Хороший - збільшуєте депозит. Все просто. Так ось, журнал угод трейдера дозволяє вам ставати краще, дозволяє поліпшувати вашу торгівлю, з його допомогою можна швидко зрозуміти свої помилки і постаратися їх виправити! Для кожного починаючого трейдера - це класний інструмент самоаналізу.

Уявімо, що ви торгуєте півроку. Вчіться, намагаєтеся знайти свою систему. Трапляється такий період, коли одна збиткова угода слідує за іншою. Ваша психіка просто на межі, вам не хочеться прокидатися з ранку, не хочеться заходити в термінал, будь-які залишки надії на хороше, вбиті минулого тижня, ви самі не розумієте, якого біса повинні торгувати сьогодні, адже ви втрачаєте гроші, не можете купити собі шкарпетки, і дружина свариться з цього приводу. Стан близьке до хвороби. Але, прочитавши мою статтю «Як стати успішним трейдером з імовірністю 99%?» , Ви тримаєтеся і за звичкою включаєте комп'ютер. Як ви собі поясніть, що так довго втрачаєте гроші, день за днем? Ви навіть не згадаєте, як торгували місяці три тому, не згадаєте, чому заходили в угоду. Зовсім інша справа, коли ви ведете журнал угод трейдера. Ви можете подивитися на всю історію торгів, подивитися на причини угод, порівняти недавні збиткові угоди з прибутковими, які ви укладали 4 місяці тому. Ви можете поглянути на свою торгівлю з боку, і якщо причини угод не змінилися - плювати, що вони приносять збитки, все одно ви прямуєте системі навіть у важкий час! А якщо ви прямуєте системі, значить, цей важкий час скоро закінчитися, ви не будете хвилюватися і додатково себе накручувати, ви будете продовжувати слідувати своїй ТЗ, в ваших діях буде системність, яка витягне рахунок з просадки. Ось в цьому великий плюс журналу угод трейдера.

А що якщо ви заглянули в журнал, подивилися ваші угоди, дізналися, що беззаперечно прямуєте вашій системі, але, рахунок плавно просідає. Бувають прибуткові періоди, ви заробляєте десятки відсотків, бувають збиткові, але Еквіті плавно знижується ... Може бути ваш підхід не має переваги над ринком? Все це нісенітниця, якщо ви перевірили вашу систему років за 10 і впевнені в ній на 100%. А що якщо ви тільки шукайте свою торгівлю, пробуєте різні методи? Тоді це привід задуматися про зміну системи, або взагалі відмовитися від неї! Могли б ви це зрозуміти без журналу угод трейдера? У вашій голові була б суцільна каша. Системність може принести користь в будь-якій справі, запис ваших угод в журнал трейдера робить навчання системним. У вас буде статистика реальних торгів, на які ви зможете спиратися! Ви зможете зрозуміти слабкі сторони і виправити їх! Може бути, ви втрачаєте виключно по п'ятницях, може бути, ви занадто завищуєте ризики, можливо, забуваєте переставляти стоп-лосс і т.д., все це наочно видно в вашому журналі. Ви будете знати, над чим працювати! Це величезна перевага!

 

Багато професійні трейдери ведуть журнал угод. Хочете навчитися, прибутково торгувати, тоді вчіться у прибуткових трейдерів! Якщо багатьом людям ведення журналу допомогло досягти результату, тоді, швидше за все, це допоможе і вам. Робіть як прибуткові трейдери.

Вище я описав головні причини, за якими варто вести журнал угод трейдера. На мій погляд, вони дуже істотні, і дійсно бажає стати успішною, як мінімум прийме цю інформацію до роздумів. Якщо говорити в загальному, то ведення журналу покращує дисципліну, важливість якої важко переоцінити! Журнал дарує вам погляд на самого себе і вашу торгівлю з боку, це дієвий спосіб покращення результатів в трейдингу.

Я вів журнал угод трейдера кілька років тому, можу сказати, що він мені дуже допоміг! Записував дату, час, ціну відкриття, ціну закриття, обсяг і причини, що спонукали відкрити угоду. Мій журнал завжди лежав на столі переді мною, і коли хотілося відкрити позицію більшого обсягу, він мені попадався на очі, я бачив минулі угоди і відходити від обраного ММ не виходило. Причини записував якомога детальніше, описував свій емоційний стан, все, що хотілося записати. А після торгового дня або в кінці тижня аналізував, розбирав. Робив все це в звичайному зошиті. На останній сторінці малював графік балансу. Грамотний ММ, розуміння і вплив на результат ризику в угоді, прийшло до мене саме завдяки журналу. Оцінивши свою торгівлю, я зрозумів, що ризикую дуже багатьом. Після цього я істотно знизив ризик, чому зараз дуже радий! 🙂

 

В даний час я не веду журнал угод трейдера. Торгую виключно системно, тому причини угод завжди однакові - цього вимагає система торгівлі. Тим більше багато автоматизовано. Але ведення журналу операцій на початковому етапі (перші рік, два) вважаю дуже корисним.

Існує програмне забезпечення для обліку ваших угод і аналізу торгівлі. Думаю, комусь буде зручно вести журнал в електронному вигляді. Покопався в інтернеті і знайшов наступне:

Електронні журнали угод трейдера

1. Робочий журнал трейдера TAWorkBook - програма призначена для ведення щоденника трейдера, дозволяє проводити облік та аналіз угод, здійснює подання інформації про угоди в графічному вигляді. Передбачена можливість коментування угод. Використання програми істотно спрощує аналіз угод за тривалі проміжки часу, сприяє самоорганізації і виявлення слабких місць в торгових підходах. (Опис з сайту)

 

2. Перероблений варіант журналу угод Резвякова.

 

3. PirateTrade - програма для професійного аналізу статистики торгівлі на біржі. Торговий журнал зберігає, систематизує і представляє в зручній для сприйняття табличній і графічній формі інформацію про угоди і заявках трейдера. (Опис з сайту)

 

4. Сервіс marketstat.ru- 47 графіків і діаграм, 18 зведених таблиць шикуються автоматично на основі звіту брокера або звіту з торгової платформи. За лічені секунди можна побачити статистику проведених угод, тенденції та закономірності, супутні саме Вашої торгівлі. (Опис з сайту)

 

Можливо, хтось знайде відповідний журнал угод трейдера.

На цьому буду закінчувати! Запрошую підписатися на оновлення блогу по пошті в формі нижче, це дуже зручно. Або додавайтеся в соціальних мережах, де я анонсують пости, буду радий! Бажаю вам крок за кроком йти до наміченої мети! Бувай!